gallery

Išmaniųjų namų ateitis: buitinė technika taps mūsų “Facebook” draugais?

Technikos gamintojai jau šiandien demonstruoja, kaip gyvensime ateityje. Panašu, kad išmaniųjų telefonų era nesibaigs – atvirkščiai, netrukus gyvensime išmaniųjų buities prietaisų amžiuje, kur beveik visas savo gyvenimo sritis patikėsime valdyti technikai, o su ja kartu persikelsime į virtualų pasaulį.

Ateities virtuvės valdovas – išmanusis telefonas

Buitinės technikos gamintojo “Whirlpool” ateities vizijų palnuose – interaktyvūs ateities namai, kur visi modernūs prietaisai galės būti prijungti prie interneto ir socialinių tinklų.

Vienas naujausių šiemet kompanijos pristatytų kūrinių virtuvei – tai konceptuali kaitlentė, kuri galės prisijungti prie interneto ir tarsi projektorius demonstruos mėgstamiausius receptus tiesiog virš verdančio puodo.

Whirlpool išmanioji kaitlentė
Whirlpool išmanioji kaitlentė

Jei šis sprendimas pereis į masinės gamybos etapą, gali būti, kad po penkerių metų galėsime turėti realybėje veikiančią virtuvę “online”. Be to, kompanija kuria ir kitas buitinės technikos priemones, kurios mobilių aplikacijų pagalba galėtų susikalbėti. Įsivaizduokite, jog netrukus šaldytuvas ir skalbimo mašina jums galės pranešti, kad baigėsi pienas ar skalbimo milteliai, o išmanioji orkaitė pasiūlys receptą, pagal kurį galėsite išsikepti vištą pietums.

Beje, Whirlpool buitinės technikos kūrėjai sukūrė grojantį šaldytuvą, kuris beleidžiu ryšiu gali susisiekti su išmaniuoju telefonu ar planšete ir groti namų šeimininkui patinkančią muziką.

“Samsung”, bei “LG Electronic” lenktyniauja, kuri sukurs dar protingesnį šaldytuvą.

“LG” “Smart ThinQ” šaldytuvas padeda pasirūpinti maistu ne tik laikydamas produktus reikiamoje temperatūroje, bet ir pasiūlydamas pirkinius bei receptus. Šis šaldytuvas turi jutimui jautrų ekraną, jo pagalba galima greitai sudaryti pirkinių sąrašą, kuris tuoj atsidurs jūsų telefone. Susisiekti per specialią programėlę išmaniajame telefone su šaldytuvu ir paklausti jo, ar kartais nesibaigė pienas, ar alus – gal ir patogus dalykas. Tik bėda, kad kol kas tokio protingo šaldytuvo kaina ne visiems prieinama – apie 10000 Lt.

LG šaldytuvu galima užsisakyti produktus tiesiai iš parduotuvės
LG šaldytuvu galima užsisakyti produktus tiesiai iš parduotuvės

 

 

Daugiau dėmesio energijos ir išteklių taupymui

Vokiečių kompanijos “Miele”, kurios technika pasižymi ypač dideliu patvarumu ir ilgaamžiškumu, vadovai svarsto, ar nuotolinis skalbimo mašinos, šaldytuvo ar kitos technikos valdymas turi prasmės ir ar tai sukuria kokią nors pridėtinę vertę. Juk vartotojas vis tiek pats turi susidėti produktus į šaldytuvą ar skalbinius į skalbimo mašiną.

“Miele” atstovai yra įsitikinę, jog malonumo nueiti į parduotuvę ar kepyklėlę, kur galima pasikalbėti su pardavėju, paragauti naujo sūrio, kumpio ar alyvuogių, nepakeis jokios išmaniosios technologijos, įmontuotos buitinėje technikoje.

Tad Vokietijos gamintojai siūlo daugiau dėmesio skirti prietaisų energetiniams efektyvumui. Štai, pavyzdžiui, naujosios “Miele” indaplovės “Futura ProfiLine” net 35 proc. mažiau sunaudoja elektros energijos ir vandens, o indus gali išplauti per 23 min. Kai kurie modeliai per “WiFi” net gali prisijungti prie interneto.

Kompanijos “General Electric” ateities vizijose, kurios gali tapti realybe po 10 m., – ištisa drabužių valdymo sistema. Ją sudarys ne tik skalbimo mašina-valykla, bet ir spintą atstojanti išmani drabužių laikymo saugykla, kuri pasirūpins savo šeimininko garderobu ir net įvaizdžiu: priklausomai nuo oro galės pateikti pasiūlymus, ką apsirengti visai savaitei.

GE virtuali drabužinė
GE virtuali drabužinė

 

Whirlpool ateities namų drabužių valykla
Whirlpool ateities namų drabužių valykla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išmanūs virtuvės rakandai – nuo kavos aparatų iki šakučių

Jau šiandien vietoj paprasto kavinuko galima įsigyti kavos aparatų, kuriam “įsakymą” mobiliuoju telefonu pradėti virti kavą galėsite nusiųsti dar neišlipę iš lovos.

“Mr. Coffee” išmanusis kavos aparatas
“Mr. Coffee” išmanusis kavos aparatas

 

"Vessyl" puodelis, galintis nustatyti gėrimo sudėtį
„Vessyl“ puodelis, galintis nustatyti gėrimo sudėtį

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Vessyl” išmanus puodelis gali nustatyti, kokį gėrimą geriate ir pateikti išsamius duomenis: kiek jame yra cukraus, kalorijų, baltymų ir net kofeino.

"Kąsnius skaičiuojanti" elektroninė šakutė "HAPIfork"
„Kąsnius skaičiuojanti“ elektroninė šakutė „HAPIfork“

 

“HAPIfork” šakutė, kainuojanti apie 65 EUR, – tai dar vienas atradimas, kuris kontroliuoja, kaip valgote. Jei perdaug skubate, ryjate nekramtydami, šakutė ims vibruoti, o jūsų valgymo įpročius pavertusi statistika per bevielį ryšį atsiųs į mobilųjų telefoną ar kompiuterį.

 

Panašu, jog ateityje išmanieji telefonai pavirs jei ne namų šeimininkais, tai tikrais namų nuotolinio valdymo pultais, su kuriais galėsime valdyti namų apsaugos sistemą, skalbimo, virimo, valymo ir kitus procesus. Kuo pavirsime mes: savo išmaniųjų prietaisų aptarnaujančiu personalu, o gal tik artimais draugais “Facebooke”?

 

Nuotr. gamintojų