gallery

Industrinis stilius grįžta į madą

 

Industrinio stiliaus baldai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, lyg ką tik būtų atvežti iš senos gamyklos ar uždaromo pašto archyvo. Tačiau neapsigaukite – tai ne senas šlamštas. Šio stiliaus ikonos – prancūzų dizainerio Xavier Pauchard sukurtos kėdės „Tolix“ užima garbingas vietas Vitra dizaino muziejuje ir Pompidou Centre Paryžiuje.

Industrinio stiliaus baldai populiarūs moderniuose interjeruose

Kalbame apie industrinį interjero stilių, pastaraisiais metais išgyvenantį tikrą renesansą ir Vakaruose vadinamą interjero dizaino atradimu Nr.1. Šiuo stiliumi įrengiami ne tik menininkų loftai, bet ir prabangūs restoranai (Jamie Oliver „Italian“ ), Holivudo žvaigždžių studijos bei aukštosios mados parduotuvės.

Įviesaus industrinio stiliaus pavyzdys

Stiliaus ištakos siekia XIX amžiaus pramoninę revoliuciją, kai daiktų ir ypač baldų gamybai kartu su medžiu imtas naudoti metalas.

Pramonei reikėjo daiktų, kurie būtų funkcionalūs ir patvarūs. Metaliniai stelažai, įrankių spintelės, produkcijos vežimėliai buvo gaminami naudoti gamybos reikmėms, nekreipiant jokio dėmesio į jų puošnumą.

 

 

 

Šie daiktai ištikimai tarnavo gamyklose, kol … prasidėjo didžioji depresija. Gamyklos ištuštėjo, į jas atsikraustė menininkai, pavertę jas savo studijomis ir loftais.

Industrinio stiliaus ikona - X.Pauchard kėdės
Industrinio stiliaus ikona – X.Pauchard kėdės

 

Tuo pat metu – ketvirtajame XX amžiaus dešimtmetyje Xavier Pauchard‘as ištobulino galvanizaciją ir metalo dažymą ir iškart šias naujas technologijas pritaikė kėdžių gamybai.

Jo įžymioji metalinė kėdė su atlošu „Modelis A“ gaminamas iki šiol ir iš gimtosios Prancūzijos eksportuojama į visą pasaulį.

 

 

Industrinio stiliaus akcentai miegamajame
Industrinio stiliaus akcentai miegamajame
Valgomasis
ir valgomajame

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nėra vieningos nuomonės, kodėl Industrinis stilius Niujorke, Londone ar Amsterdame po kelių dešimčių metų užmaršties naujai prasiskynė kelią į prestižinius salonus ir garsiausių dizainerių projektus. Svarstoma, galbūt tvirti industriniai baldai kelia ilgesį ir grąžina į tuos laikus, kai pramonė gamino daiktus, kurie asocijuodavosi su solidumu, patikimumu ir ilgalaikiu naudojimu. Kiti teigia, jog industrinio stiliaus populiarumą paskatino dizaino estetų protestai prieš baldų nupiginimą ir vartotojiškumą.

Šiaip ar taip, industrinis stilius klesti ir gražiausi šio stiliaus interjerai verčia žavėtis netradicinių medžiagų dermėmis.

Naujai interpretuojami įvairiausi pramoninės paskirties daiktai: įrankių dėžės virsta prieškambarių baldais, staklių detalės – stalais, netgi sena tepalo statinaitė gali tapti patogiu pufu. Gamykliniai vežimėliai naudojami kaip kavos staleliai, o industrinės konsolės virsta stilingais ir kartu patvariais barais naktiniuose klubuose.

Lietuvoje industrinis dizainas dar tik skinasi kelią į naujai statomų loftų interjerus.  Ieškantys originalių idėjų savo būstui gali jų rasti čia.

 

Nuotr. Atelier LOFT