gallery

Ilguosius švenčių savaitgalius vagys išnaudoja būstų švarinimui

Artėjančio ilgojo Joninių savaitgalio laukia ne tik laisvadienių išsiilgę visi dirbantieji – šventine nuotaika ir sumažėjusių namų savininkų budrumu skuba pasinaudoti ir būstų vagys. Kai šiltojo sezono metu valstybinės šventės prailgina savaitgalį ir gyventojai patraukia prie jūros ar į kaimo sodybas, pastebimai suaktyvėja nuosavų namų ir butų vagystės.

„Palikti praviri langai vėdinimo sumetimais, atostogų nuotraukos socialiniuose tinkluose, ištuštėję kiemai, užgesintos šviesos vakare – tai tik kelios neapgalvotos smulkmenos, kurios tampa vagių masalu. Tai ypač aktualu per laisvadienius, kai žmonės atsipalaiduoja ir palieka namus be priežiūros,“ – patirtimi dalijasi saugos tarnybos „GRIFS AG“ apsaugos departamento direktorius Žydrūnas Bukauskas.

kaip apsaugoti namus nuo vagystėsApvogti būstą vagims pakanka mažiau nei 2 min

Ilgiesiems savaitgaliams vagys ruošiasi iš anksto, todėl pastebėję bent menkiausią ženklą, kad savininkai paliko savo namus be priežiūros, jie vagystę įvykdo žaibiškai – iki 1,5 minutės.

„Pastebėjome, kad per metus daugiausiai incidentų įvyksta tarp 2 ir 4 valandos ryto. Vasarą, kai anksti švinta, vagystės vykdomos ir naktį, ir net dienos metu, kuomet šeimininkai būna išvykę poilsiauti,“ – teigia Ž. Bukauskas.

Kaip apsisaugoti nuo vagių?

Kita saugos tarnybų pastebima vasaros tendencija yra vagių migracija į pajūrį, kur susirenka poilsiautojai iš visos Lietuvos.

„Įprasta, kad kurortų svečiai atsiveža nemažai atostogoms skirtų pinigų, fotoaparatų, išmaniųjų telefonų, planšečių ir net brangių papuošalų. Viešbučiai ir nuomojami kambariai poilsiavietėse paliekami praktiškai be priežiūros, todėl vagys nepraleidžia progos pasipelnyti. Dažnos ir vagystės iš automobilių ar net smulkūs apiplėšimai lauko kavinėse, kai pastveriamos ant kėdžių atlošų pakabintos rankinės“, – vardija Ž. Bukauskas.

Išvengti tiek kruopščiai suplanuotų, tiek spontaniškų vagysčių šiais laikais padeda ne tik patikrinti saugos patarimai, bet ir išmaniosios technologijos.

„Sandariai uždaryti langai ir durys, įrengta signalizacija laikinai atbaido vagis, tačiau jie greitai pastebi, kad būstas tuščias. Tam, kad namų savininkai galėtų sukurti įspūdį, jog namuose kažkas yra, ir patys jaustųsi ramiau palikę namus, sukūrėme išmaniąją programėlę, atstojančią namų sistemų valdymo pultelį“, – apie naująją „GRIFS AG“ paslaugą pasakoja Ž. Bukauskas.

„GRIFS AG“ sukurta mobilioji programėlė leidžia stebėti ir valdyti signalizaciją bei kitus automatinius įrenginius nuotoliniu būdu, tad bet kuris išmanusis įrenginys tampa apsaugos ir kitų namų sistemų valdymo pultu.

„Išmanioji apsauga vartotojams suteikia visiškai naujas galimybes. Pavyzdžiui, išvykus ilgesniam laikui, galima vakarais įjungti apšvietimą, vejos laistymo sistemą ir taip sudaryti įspūdį, kad patalpose kažkas yra. Dalyvauti patalpų apsaugos procese dabar galite net būdami už tūkstančio kilometrų“, – pasakoja Ž. Bukauskas.