gallery

Formuojantys apatiniai: kaip išsirinkti ir ką verta žinoti prieš perkant?

Kovas – moterų istorijos mėnuo. Tokį titulą jam suteikė Jungtinės Amerikos Valstijos, kuriose moterystė švenčiama ne tik Tarptautinę Moters dieną, bet ir visą pirmąjį pavasario mėnesį. Jo metu prisimenama, kad moterys visuomet pasižymėjo veržlumu – siekė mokslo, meno, karjeros aukštumų, ir, kartu – geresnės išvaizdos. Dažnai minima, kad būtent moterys yra pirmosios kosmetikos ar papuošalų autorės.

Todėl kalbame apie labai moterišką, subtilią temą. Tai puikios figūros paslaptis – formuojantys apatiniai, padedantys išlyginti ir suformuoti kūno siluetą. Tačiau kaip neprašauti su dydžiu, spalva ir kompresija, renkantis liekninančius apatinius internetu? Šiais klausimais pataria vienos didžiausių apatinių drabužių internetinių parduotuvių Lietuvoje intymipagunda.ltekspertai. 

Kokias tendencijas pastebite formuojančių apatinių rinkoje?

Galima sakyti, kad keičiasi suvokimas apie formuojančių apatinių paskirtį – taip, jie tikrai padeda formuoti figūrą taip, kaip norisi, tačiau jokie apatiniai negali kelti kančios. Prisiminę istoriją, Viduramžių liudijimuose ar atkurtuose filmuose pamatysime moteris, vilkinčias itin suveržtus korsetus, kurių kompresijos lygis toks aukštas, kad su korsetu ne tik nepatogu judėti, – neįmanoma net atsisėsti. 

Šiuolaikinės moterys supranta, kad grožis ir išorė žengia koja kojon su komfortu, todėl net aukščiausios kompresijos apatiniai nebėra kankinantys – jie neturi veržti, spausti, įsirėžti, pažeisti odos ar itin suspausti kūno audinių. 

Jei kalbant iš pasiūlos pusės – formuojančių apatinių rinkoje skiriasi dvi kryptys: klasika ir mada.

Klasikiniai – minimalistinio dizaino, neutralių spalvų, vidutinės kompresijos, patvarių audinių formuojantys apatiniai visuomet išlieka populiarūs, o štai ryškių spalvų, su įmantriais papuošimais, nėriniais ar neįprastais audiniais – paklausūs būna tik periodiškai. Tačiau ir jie randa savo pirkėją – kai moterys nori puoštis, spalvingi, raštais ar raižiniais padabinti audiniai gali būti patrauklūs savitą stilių kuriančiai damai.

Taip pat verta pastebėti, kad, jei anksčiau itin paklausūs buvo korsetai ar marškinėliai, šiuo metu sparčiai populiarėja ir formuojantys apatiniai, skirti apatinei kūno daliai. Tai – koreguojančios kelnaitės, šortai. 

Kokiomis progomis galima vilkėti liekninančius apatinius?

Pagrindinis aspektas, į kurį atsižvelgiama renkantis bet kokį rūbą, yra gyvenimo būdas, kuriam kiekvienas drabužis turėtų tarnauti. 

Ne išimtis ir liekninantys apatiniai. Jų gaminama įvairiausių – tinkamų vilkėti kasdien, einant į darbą, tvarkantis namuose, leidžiant laisvalaikį. Taip pat ir ypatingoms progoms, šventėms, renginiams skirti išskirtinio dizaino, itin stiprios kompresijos liekninantys apatiniai, kurie vizualiai sumažins kūno apimtis. Po jais vestuvinė, bet kuri kita proginė suknelė ar kostiumas ant kūno atrodys tarsi nulieti.

Žinoma, svarbus ir tikslas, ko siekiama vilkint – formuojantys apatiniai gali vizualiai koreguoti figūros tipą ir liekninti. Tereikia žinoti, kaip išsirinkti tinkamiausius savo kūnui. 

Ką verta žinoti renkantis liekninančius apatinius?

Galima išskirti 3 kriterijus, į kuriuos atsižvelgus, bus lengviau išsirinkti puikius ir sau tinkamus apatinius internetu. Tai – tinkamas dydis, spalva ir kompresija. 

Taip pat svarbu paminėti, kad išsirinkus sau tinkamą variantą, reiktų žinoti ir kaip taisyklingai tokius apatinius apsivilkti. Visi liekninantys apatiniai maunami nuo apačios į viršų – taip audinys užtempiamas tolygiai, tinkamai pasiskirsto kompresija, išvengiama audinio vyniojimosi į viršų. Tokiu būdu vilktis reiktų ne tik apatinei daliai skirtus formuojančius apatinius, bet ir liekninančias sukneles bei marškinėlius be rankovių.

Kaip žinoti, kokios kompresijos ir dydžio liekninančius apatinius rinktis?

Kompresiją pasirinkti galima atsižvelgus į laiką ir progas, kuriomis apatiniai bus dėvimi. Kasdien ir ilgai nešiojami formuojantys apatiniai turėtų būti lengvos kompresijos. Jei gerai jaučiamasi dėvint, kompresija gali būti ir vidutinė. Tokie apatiniai tiks vilkėti darbe, namuose, ilgesnėse išvykose ar pan. 

Jei žinote, kad apatinius teks vilkėti tik tam tikru metu – pavyzdžiui, kelias valandas šventėje ar renginyje, galima rinktis stiprios kompresijos. Po prigludusiais, lengvos medžiagos rūbais, jie efektyviai sukurs stangraus kūno įspūdį, nubrėš taisyklingą linkių liniją. 

Liekninančių apatinių dydis turi būti toks pat, kaip ir dėvimų viršutinių rūbų. Vadinasi, jei dėvite M, rinkitės M dydžio apatinius, jei XL – XL dydžio. Tik tinkamas dydis gali nulemti, ar formuojantys apatiniai apskritai atliks savo funkciją. Jei rinksitės per didelį dydį – susilpnės kompresija, jei per mažą – ji gali sustiprėti, tačiau abiem atvejais liekninantys apatiniai, tikėtina, bus nepatogūs, verš, spaus, smuks, formuos audinio raukšles, bus itin pastebimi po rūbais. 

Kokios yra dažniausios klaidos dėvint formuojančius apatinius?

Žinoma, viena didžiausių esminių klaidų – netinkamai pasirinktas dydis. Taip pat verta paminėti netinkamai pasirinktą kompresiją – tikrai nevertėtų spaustis į itin stiprios kompresijos apatinius 6, 8 ar net 12 valandų. Nors jie atliks savo funkciją, tačiau pradėjus jausti diskomfortą, norėsis juos taisyti, tempti, subjurs nuotaika ir pasitikėjimas. 

Klaida galima laikyti ir netinkamai pasirinktą spalvą, kai viršutiniai rūbai šviesūs, lengvo audinio, šiek tiek permatomi, o apatiniai – sunkios, tankios medžiagos, labai ryškūs ar tamsūs – raudoni, mėlyni, juodi.

Dėvint šviesius rūbus, reiktų rinktis panašaus atspalvio formuojančius apatinius arba neutralios kūno spalvos. Ypač tai aktualu vilkint baltus viršutinius rūbus: balti liekninantys apatiniai po baltais rūbais dažniausiai vis tiek tampa matomi, todėl geriausia ir saugiausia apatinių spalva po baltais apdarais yra kuo neutralesnė ir kuo artimesnė jūsų kūno spalvai. 

Ar tiesa, kad formuojančius apatinius vilkėti gali tik apkūnios moterys?

Toks požiūris yra labai siauras. Formuojantys apatiniai parduodami įvairiausių dydžių – nuo XXS iki 4XL ar daugiau. Vadinasi, juos rinktis gali ir labai lieknos, ir apkūnios moterys. 

Verta pastebėti, kad jie nebuvo sukurti tik liekninti, esminė tokių apatinių paskirtis – formuoti. O tai reiškia – paryškinti privalumus ir paslėpti trūkumus taip, kaip pati moteris mano, kad yra geriausia. 

Todėl formuojančius apatinius gali dėvėtilieknos, apkūnios, įvairiausių kūno tipų ir figūros siluetų damos.

Nepatariama dėvėti– besilaukiančioms, patyrusioms fizinių traumų, turinčioms sveikatos sutrikimų, kuriuos dar labiau apsunkintų rankų, krūtinės, juosmens, klubų, šlaunų kompresija. 

TOP3 formuojantys apatiniai, praturtinantys kiekvienos spintą

  • Ypatingai progai

Vidutinės ar stiprios kompresijos formuojančios suknelės, korsetai, marškinėliai.

  • Kasdienai

Lengvos kompresijos bodis, marškinėliai, šortai.

  • Jei ieškote pigesnių, bet kokybiškų formuojančių apatinių kasdienai

Rinkitės tokius, kurie tiks jūsų gyvenimo būdui ir bus universalūs – neutralios spalvos (kūno, šviesiai ruda) tiks praktiškai po bet kokiais rūbais. O jei jūsų spintoje karaliauja vien tamsūs drabužiai ir juodas apatinis trikotažas, tuomet neprašausite turėdama mažiau, bet tinkamų – tamsių formuojančių apatinių.