gallery

Faktai ir mitai apie dronus


Bepiločių skraidyklių – dronų populiarumas auga kaip ant mielių. Nepaisant to, apie šiuos įrenginius vis dar sklando daugybė mitų.
 Dronų yra didelė įvairovė: mažų ir didelių, lengvų ir sveriančių net kelis šimtus kilogramų. Kokios jų tikrosios pritaikymo sritys ir ar  verta įsigyti droną? 

Varle.lt specialistai  dalinasi savo įžvalgomis apie šiuos įrenginius.
Dronas – tai tik žaislas. MITAS!
Daugelis žmonių mano, kad bepilotės skraidyklės negali būti praktiškai pritaikomos kasdieniame gyvenime ir tėra pramoga. Toks įsitikinimas – klaidingas.
Štai keletas dronų pritaikymo pavyzdžių:
Žemės ūkis. Dronai gali praversti stebint pasėlių būklę ar naudojami purškiant laukus. Dronų dėka galima sutaupyti laiką ir kurą, o žmogus neprisiliečia prie cheminių priemonių.
Moksliniai tyrimai. Dronai labai pravers sunkiai pasiekiamose vietose, pvz. kalnuose. Jie gali padėti atlikti matavimus ir vykdyti tam tikrų reiškinių ar objektų stebėjimus.
Statybos pramonė. Bepilotės skraidyklės pravers transportuojant objektus dideliame aukštyje, velkant lynus ir laidus.
Kurjerio paslaugos. Kompanijos jau bando įgyvendinti sprendimą, kuris leistų tam tikras siuntas pristatyti pasitelkiant dronus.
Kino pramonė ir fotografija. Atsiranda vis daugiau filmų ir reklamų, nufilmuotų dronų pagalba. Sparčiai populiarėja ir vestuvių filmavimas pasitelkiant bepilotes skraidykles. Vaizdo kamera, pritvirtinta prie šio tipo įrenginių leidžia įamžinti svarbias akimirkas iš iki šiol sunkiai prieinamos perspektyvos.
Inteneto paslaugos. Ateityje „Google“ ketina dronų pagalba tiekti interneto paslaugas. Tai leistų regionams, kuriuose neįmanoma pastatyti siųstuvų, gauti prieigą prie tinklo.
Dronai naudojami karinėje pramonėje. FAKTAS!
Dronai labai praverčia kariniuose veiksmuose. Tokiais atvejais jie atlieka dvi esmines funkcijas:
Teritorijos stebėjimas ir priešininkų identifikavimas. Įmontuotos kameros dėka dronai veikia kaip mobilus monitoringas ir žvalgybos orlaivis viename, tačiau šiuo atveju nėra rizikos, nes pilotas negali būti nukautas.
Ginklai. Dronai gali būti aprūpinti sprogstamuoju užtaisu.
Dronai daug kainuoja. MITAS!  
Šiandien droną galima įsigyti ir už 50 €, tačiau reikėtų žinoti, kad pigiausi modeliai turi trūkumų, t.y. ribotas galimybes ir nedidelį veikimo diapazoną.
Modeliai, kurie kainuoja daugiau, brangesni yra neveltui. Tokie įrenginiai siūlo kur kas daugiau galimybių, yra aprūpinti talpesne baterija ir dažnai – papildoma įranga, tokia kaip kamera, aukštimatis ar apsauga nuo vėjo.Brangesni dronų modeliai skraido ilgiau nei pigūs įrenginiai. Taip pat dauguma jų turi valdymo per skaitmeninę programėlę išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje funkciją.
Dronams taikomi teisiniai apribojimai. FAKTAS!
Visiems dronų operatoriams taikomos aviacijos teisės nuostatos. Dronų naudotojas privalo pasirūpinti, kad skraidantis įrenginys nekeltų grėsmės žmonėms ir jų turtui, atsižvelgti į meteorologines sąlygas ir patikrinti įrenginio techninę būklę. Siūloma nesinaudoti dronu arti oro uostų, virš žmonių, miestų, statinių ar kelių. Tokia rekomendacija aktuali asmenims naudojantiems droną tiek komerciniais, tiek pramoginiais tikslais.