gallery

Boho stiliaus interjeras: kuo jis ypatingas?

Bohemiškas stilius, kurio pavadinimas kildinamas iš žodžio bohemiečiai, siejamas su laisve, kūrybiškumu, taisyklių laužymu. Ši kultūra, atsiradusi XVII amžiuje, neretai dar siejama su klajokliais čigonais, ėmė formuotis po Prancūzijos revoliucijos, kuomet daug menininkų atsidūrė skurde ir buvo priversti keisti gyvenimo būdą ar net tapti keliaujančiais menininkais, klajokliais.

Šiandien bohemiškas arba dar trumpiau vadinamas boho stilius vėl atgimsta ir tampa mėgiamu miestiečių namų interjeruose.

Šis stilius išskirtinis tuo, jog yra kuriamas nesilaikant jokių taisyklių. Boho stilius pasižymi įvairių, spalvingų detalių iš natūralių medžiagų gausa ir jų deriniais. Pagrindiniai šio stiliaus elementai – etniniais raštais išmargintos interjero detalės: kilimai, pagalvėlės, minimalistiniai baldai iš natūralių medžiagų – medžio, ratango, stiklo, metalo, o taip pat ir kambariniai augalai.

Boho stiliaus interjeruose savo vietą randa įvairiausi daiktai su istorija, jame puikiai dera tiek vintažinė indauja, tiek iš kelionių parsivežti brangius prisiminimus keliantys suvenyrai. Nors aiškių taisyklių neturintis boho stiliaus interjeras gali atrodyti kiek chaotiškas, jo svarbiausia funkcija – suteikti šeimininkui jaukią, atpalaiduojančią atmosferą. Todėl kuriant boho stiliaus interjerą, galima rinktis modernius baldus – pavyzdžiui, kavos staliuką stikliniu paviršiumi, kuriam bohemiško dvasią įkvėps pinto krėslo su etniniais raštais siuvinėta pagalvėle kaimynystė.

Pakabinta supama kėdė ar hamakas, mezginiuose kabantys gėlių vazonai – taip pat neatsiejami boho stiliaus interjero akcentai. Bohemiško gyvenimo stiliaus propaguotojai – plačių pažiūrų, daug keliaujantys, skaitantys žmonės. Tad meno kūrinių ir knygų, kurių stirtos gali atstoti staliuko kojas, bohemiškos stiliaus interjeruose kur kas daugiau nei baldų.

Spalvos ir tekstūros

Nors gali pasirodyti, kad boho stiliaus interjeruose – tikras spalvų chaosas, iš tiesų modernus boho stilius visuomet pasižymi neutraliais sienų, baldų atspalviais, o būsto nuotaiką kuria spalvingos interjero detalės. Pavyzdžiui, kambarių sienos boho interjeruose gali būti baltos, bet jos niekuomet neatrodo nuobodžiai dėl paveikslų, meno kūrinių gausos. Vienspalviai baldai – sofos ar foteliai – tarsi kviečia patogiai įsitaisyti tarp margaspalvių, raštuotų pagalvėlių. Dažniausiai derinamos spalvos – ryškiai mėlyna, tamsiai oranžinė, sodriai raudona ir šilta geltona.

Boho stiliaus išskirtinumas – įvairių tekstūrų ir medžiagų raštuotos detalės: margi kilimai, gėlėmis, geometrinėmis figūromis ar tautiniais raštais dekoruotos pagalvės, lovų užtiesalai. Šios detalės dažnai būna visos skirtingos, tačiau kuriant interjerą, atsižvelgiama, kad tarpusavyje derėtų jų spalvos.

Žaismingas boho stiliaus spalvas ir raštų įvairovę „sugeria“ ir sušvelnina kambariniai augalai, be kurių šis stilius neįsivaizduojamas. Skirtingų augalų – margalapių gėlių, sukulentų ar kaktusų – derinimas padeda sukurti paslaptingą ir atpalaiduojančią boho namų aurą.

Bohemiškas stilius – tai įdomus, laisvas ir eklektiškas būdas dekoruoti namus. Derinant skirtingų medžiagų ir raštų elementus, galima sukurti savitą, unikalią ir patogią erdvę. Kadangi bohemiškas stilius neturi taisyklių, jį smagu kurti nevaržant savo kūrybiškumo.