gallery

Augalai namuose: kaip kiekvienam parinkti tinkamiausią kambarį?

 

Parinkti augalams tinkamą vietą ir kambarį savo namuose gali būti sudėtinga užduotis, nes kiekvienas augalas pasižymi tam tikromis savybėmis ir reikalauja skirtingų augimo sąlygų. Augalai ne tik papildo namų interjerą, bet ir sukuria tam tikrą atmosferą.

Kartais, norint šviežių pokyčių namuose, nebūtina perstumdyti baldų. Užtenka perkelti ar kitaip suderinti kambarinius augalus, ir būstas taps jaukesnis. Augalai ne tik traukia akį, bet ir spinduliuoja tam tikrą energiją, todėl skirtingose namų erdvėse dera ne visų rūšių augalai. Tinkamai juos parinkti galima atsižvelgiant į fengšui harmonijos principus.

Miegamasis

Fengšui praktikai augalų miegamuosiuose kambariuose laikyti nepataria. Pagrindinis argumentas yra tas, kad visi augalai priklauso medžio elementui, kuris turi stiprią energiją. Medžio elemento energija skatina augimą, pokyčius ir plėtrą, todėl tokia energija, manoma, yra per stipri ir gyvybinga miegamajam, kuriame turėtų vyrauti ramybę ir romantiką skatinanti atmosfera.

Be to, augalai gali sukelti alergiją. Dienomis jie gamina deguonį, o naktį išskiria nedidelį kiekį anglies dioksido, todėl augalų arti savo lovos laikyti nepatartina.

Vis tik, nepaisant argumentų prieš augalus miegamajame, galima rasti ir kompromisų.

Miegamajame tiktų nedideli augalai, kurių struktūra, lapų forma yra aptaki, švelni. Pavyzdžiui, plunksnas primenantys kambariniai paparčiai, lianinis auksaspalvis skindapas, orchidėjos ar sansevjera.

Erdvėje, kurioje norime gerai pailsėti, turėtų vyrauti rami, atpalaiduojanti atmosfera, kurią remiantis fengšui, padeda sukurti jin energija. Todėl miegamajame patartina vengti kaktusų, smailių formų lapus turinčių augalų, o taip pat ir tokių, kurių žiedai skleidžia aštrų kvapą.

Svetainė

Svetainė – pagrindinė namų erdvė, kurioje dažniausiai laiką leidžia šeimos nariai, susirenka draugai. Todėl joje norisi sukurti ne tik patogią, bet ir jaukią aplinką, spinduliuojančia ramybę ir gerą energiją.

Augalai šiame kambaryje atlieka taip pat svarbią funkciją, ne tik dekoratyvinę. Vadovaujantis fengšui praktika, svetainės kambariui galima pasirinkti augalus priklausomai nuo to, ko labiausiai trokštate savo namams: laimės, pinigų, sėkmės ar sveikatos.

Laikoma, kad sansevierija padeda apsaugoti namus nuo neigiamos energijos, tad šis augalas puikiai tiks ne tik miegamajame, bet ir valgomajame. Monstera – tai meilės, laimės ir darnių santykių simbolis. Jei norite padidinti savo turtą, pinigų medis atneš gerovę ir gerą energiją. Pagal fengšui, patys tinkamiausi augalai namams – tai įvairių rūšių filodendrai, orchidėjos, pinigų medžiai, skleidžiantys gerą energiją ir atnešantys sėkmę.

Virtuvė

Virtuvės zona, pagal fengšui, priskiriama ugnies elementui, todėl augalai, priskiriami medžio elementui, joje nėra itin pageidautini, nes ugnies ir medžio draugija gali virsti tikru energijos „gaisru“ ir sutrikdyti namų harmoniją. Augalų virtuvėje neturėtų būti daug ir juos vertėtų išdėstyti apgalvotai. Tuo labiau, kad netinkamoje vietoje, pavyzdžiui ant darbastalio, ar arti viryklės, pastatytas vazonas gali ne tik trukdyti, bet ir sutrikdyti geros energijos tėkmę.

Žinoma, geriausias pasirinkimas virtuvėje – tokie augalai, kuriuos galima panaudoti gaminant maistą. Įvairios prieskoninės žolelės – mėta, bazilikas, petražolės, levanda (gali būti ir džiovintų levandų puokštė) – puikiai derės virtuvės erdvėje. Citrusinių vaisių medelis – taip pat puikus pasirinkimas virtuvėje.

Manoma, kad virtuvėje ne vieta besibadantiems augalams tokiems kaip kaktusai, ar kitokie aštrialapiai augalai, nes jie skleidžia neigiamą energiją.

Vonios kambarys

Ši namų vieta pagal fengšui siejama su vandens stichija, kuri iš namų „išneša“ visą gerą energiją.

Augalai, tokie kaip auksinis skindapas ir paparčiai, gali padėti papildyti ir subalansuoti šiuos energijos nuostolius, todėl jie yra puikus pasirinkimas vonios kambariui. Augalai, kaip ir kitos detalės iš medžio vonios kambaryje padeda subalansuoti vandens elementą. Kad gera namų energija neišeitų kanalizacijos vamzdžiais, durys į vonios kambarį, pagal fengšui, visuomet rekomenduojama laikyti uždarytas.

Tinkamai parinkti augalai vonios kambaryje gali padėti sukurti ramią, sveikatinančią aplinką. Tačiau vonios kambaryje nereikėtų laikyti augalų, kurių skleidžiamos energijos nenorėtumėte išleisti iš namų. Pavyzdžiui, turtą ir sėkmę simbolizuojantį pinigų medį verčiau laikyti valgomajame, nei šalia unitazo. Vonios kambaryje taip pat nepatartina laikyti orchidėjų, citrinmedžio, sukulentų ar kaktusų.

Tinkamiausi augalai vonios kambariui – tai papartis, kuriam nereikia daug šviesos, eukaliptas, vėzdūnė, Areca palmė. Mažame vonios kambaryje galima įrengti vertikalų augalų sodą – ant sienos pakabinti svyrantys augalai padės suvaldyti teigiamos energijos balansą.

Augalai, pritraukiantys gerą energiją ir sėkmę namams

Kiekvienas augalas skleidžia tam tikrą energiją – vieni teigiamą, kiti neigiamą. Štai keleto augalų sąrašas, kuris padės pasirinkti tinkamą kambarinį augalą savo namams.

Raudonlapis kiškiakopūstis (Oxalis triangularis) – pritraukia sėkmę;

Storalapis pinigų medis – padeda pritraukti finansinę sėkmę;

Sansevierija – skleidžia energiją, kuri apsaugo, neša sėkmę ir gerą sveikatą;

Areca palmė – valo orą ir skleidžia gerą energiją;

Papartis – padeda išlaikyti teigiamos energijos balansą, todėl jam geriausia vieta namuose – vonios kambarys;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bambukas – laimę nešantis augalas, simbolizuojantis ilgaamžiškumą, sveikatą, tad jam geriausia vieta namuose – miegamasis.

Vėzdūnė – taiką, viltį, sveikatą simbolizuojantis augalas, todėl jį tinka laikyti valgomajame.

Fikusas – džiaugsmą, taiką, viltį simbolizuojantis augalas, puikiai derantis svetainėje.

Chlorofitas – vienas seniausių kambarinių augalų skleidžia gerą energiją, padeda susikaupti, tad jį galima laikyti darbo kambaryje;

Alijošius – tai pozityvią energiją skleidžiantis augalas, be to, pasižymintis ir sveikatai naudingomis savybėmis;

Zamiokulkas – šis augalas taip pat Lietuvoje dažnai vadinamas pinigų medžiu, nes jo lapai primena monetas, pritraukia finansinę sėkmę. Jį tinka laikyti arčiau praėjimų

Skindapas – tai vijoklinis augalas, blizgiais margais lapais, sugeriantis neigiamą energiją ir valantis orą, todėl jį tinka laikyti netoliese darbo vietos, kur dirbama kompiuteriu;

Afrikos žibutė (sanpaulija) – tai gan kaprizingas augalas, auginant jį kambaryje, tačiau jo gražūs violetiniai žiedai į namus pritraukia sėkmę, tad verta jį pamėginti auginti.