gallery

Atostogos su vaikais svajonių saloje

Svarstote, kur praleisti savaitę ar dvi vasaros atostogų kartu su mažais vaikais? Norite ištrūkti iš didmiesčio šurmulio, atrasti vietelių, kuriose galėtumėt pabūti vienui vieni ir pasimėgauti bangų mūša, pasiklysti siaurose kalnų miestelio gatvelėse laižydami gardžius ledus, patyrinėti povandeninį pasaulį ir požeminius ežerus ir dar užkopti į kalną, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai? Visa tai ir dar daugiau galima patirti pasirinkus atostogas vienoje iš Viduržemio jūros salų.

Graikijos salos

Jei norite gerai ir skaniai pailsėti, rinkitės Graikijos salas. Graikijos salų archipelagą sudaro daugiau kaip 6000 salų, iš kurių tik 227 yra gyvenamos. Draugiškas aptarnavimas, dėmesys vaikams, puikūs paplūdimiai, gardus maistas – atostogų privalumų Graikijos salose sąrašą galėsite papildyti sugrįžę iš savo svajonių kelionės… Belieka pasirinkti, į kurią keliausite šį kartą.

Trokštantiems romantiškų ir idiliškų atostogų, verta rinktis Korfu arba kitaip dar vadinamą Kerkyra salą, kuri yra laikoma graikiška Toskana, tik su kur kas geresniais paplūdimiais. Salos sostinės senamiestis, su savo trimis Venecijos inžinierių projektuotais fortais ir neoklasikiniais namais, yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Sala garsėja savo įspūdingais paplūdimiais, žaviomis įlankomis ir jaukiais miesteliais. Viena įspūdingiausių vietų apsistoti Paleokastritsa – šį pavadinimą tikrai nelengva ištarti, tačiau turistus traukiantys kurorto vaizdai iš tiesų užburiantys.

Paleokastritsa įlanka
Vlaherna vienuolynas Korfu

Rinkitės Kretą, jei keliaujate su ūgtelėjusiais vaikais. Keliaudami po salą, kurioje kiekviena pėda paženklinta turininga antikos istorija, patirsite daug nuotykių ir atradimų. Vienų atostogų pažinti šią didelę salą neužteks, tačiau garantuotai pamilsite Kretą ir norėsite į ją sugrįžti dar ne kartą. Vienas įspūdingiausių dalykų, ką galima čia nuveikti (kartu su ištvermingais ir vietoje nenustygstančiais paaugliais vaikais) – tai leistis į žygį Samarijos tarpekliu. Visą dieną truksiančiame žygyje išdžiūvusia upės vaga teks įveikti daugiau kaip 16 km., tačiau įspūdžių patirsite visam gyvenimui.

Samarijos tarpeklis Kreta

Egėjo jūroje esanti Rodo sala – tikras rojus vandens pramogų ir saulės ištroškusiems poilsiautojams. Ne veltui šioje saloje , kur beveik ištisus metus šviečia saulė, II a. pr.m.e. buvo pastatytas milžiniška saulės dievo Helijo statula, laikoma vienu iš 7 pasaulio stebuklų, kuris deja, ant kojų išsilaikė vos daugiau nei 50 m. Spėjama, kad žemės drebėjimas Rodo kolosą pakirto būtent per pakinklius ir vėliau sugriuvusios statulas brangus metalas buvo parduotas vienam pirkliui.

Rodas – labai kompaktiška sala. Po ją galima pakeliauti nuomotu automobiliu, atrasti civizilacijos nepaliestų kampelių arba neskubant pasivaikščioti po viduramžių miestelius arba pasinerti į aktyvias vandens sporto pramogas. Salos šiaurėje dalyje esantis iškyšulys – Prasonisi , kuriame nuolat pučia palankūs vėjai, traukia šimtus buriuotojų, jėgos aitvarų entuziastus. Į juos smagu pasižiūrėti išsitiesus balto smėlio paplūdimy, net jei šiuo sportu patys ir neužsiimate.

Balearų salos

Ispanijai priklausančios Balearų salos Viduržemio jūroje sudaro 3 grupės, didžiausios jų – Maljorka, Formentera, Menorka, Ìbiza. Šias salas iš Lietuvos pasiekti nėra lengva, bet galima paieškoti Ryanair skrydžių su persėdimu iš Madrido ar Barselonos.

Nuostabi Maljorkos sala žavi ne tik gamta, gražiais paplūdimiais, jaukiais miesteliais, bet ir gausybe įdomių atrakcijų. Keliaujant su vaikais šioje saloje tikrai nepritrūks idėjų pramogoms ir nuotykiams.

Vienas gražiausių miestelių Maljorkoje, kurį būtina pamatyti – tai Tramuntanos kalnuose įsikūrusi Valdemosa, su nepaprasto grožio Kartūzų vienuolių ordino vienuolynu, kuriame žiemas leisdavo kompozitorius Šopenas ir rašytoja Žorž Sand.

Maljorka, Valdemosa
Prie Porto Kristo galima aplankyti Drakono olą, kurioje laukia įspūdingi vaizdai ir muzikinis valčių pasirodymas požeminiame ežere. Dar daugiau įspūdžių patirsite apsilankę zoo safaryje (šalia Porto Kristo), į kurį galima leistis savo nuomotu automobiliu. Tik saugokitės smalsių beždžionių ar zebrų, kurie nesivaržydami kaišioja nosis pro atvirus automobilio langus!

Zoo safaris Maljorkoje

Menorca laikoma bronzos amžiaus priešistoriniu muziejumi po atviru dangumi. Be to, visa sala, yra yra paskelbta UNESCO saugomu biosferos parku, su čia esančiomis pelkėmis, kopomis, unikalia flora ir fauna, olomis ir nuostabiais paplūdimiais.
Į Menorką vykdomi skrydžiai iš 17 Jungtinės Kralystės oro uostų ir Barselonos, o taip pat ją keltu galima pasiekti ir iš Maljorkos.
Keliaujant po salą galima išvysti 2000 m.pr.Kr. pirmykščių žmonių pastatytų gyvenviečių iš akmens luitų.
Menorkoje suskaičiuojama daugiau kaip 80 paplūdimų, kurie net per patį vasaros sezono įkarštį nebūna sausakimši nuo poilsiautojų. Uolėtos salos pakrantės – tikras rojus, mėgstantiems nardyti. Šio pomėgio aistruoliai keliauja į šiaurinėje salos dalyje esantį nuostabaus grožio Fornells paplūdimį, kur dažnai sustoja pasigrožėti vaizdais aplink salą plaukiančios jachtos. Ieškantiems smėlėtų paplūdimių, verta apsistoti Son Parc nedideliame pušų ir kopų apsuptame kurorte.

Ši sala tiems, kas nemėgsta atostogų turistų minioje ir ieško ramaus, taikaus rojaus kampelio.

Menorka

 

Sardinija 

Italijai priklausanti Sardinija – antra pagal dydį sala Viduržemio jūroje, garsėjanti savo nuostabiais paplūdimiais, subtropiniu klimatu ir paslaptingais nuragais – 1500 pr.Kr. statytais apvaliais akmeniniais bokštais, kurių saloje aptinkama daugiau nei 7000.

Šiaurinė salos dalis, kurioje atostogas leidžia turtingi italai savo prašmatniose vilose, yra kur kas žalesnė. Ją pasiekti lengviau per Olbia oro uostą. Poilsiautojus labiausiai traukia Costa Smeralda (Smaragdinė pakrantė), Magdallena archipelagas, kurį sudaro apie 40 mažų salelių, ant uolėto status kranto įsikūręs Isola Rosa žvejų kaimelis, virtęs kurortu su smėlėtu paplūdimiu ir šarmingas Alghero miestas, dar vadinamas Barceloneto (mažąja Barselona). Prie šio miesto yra ir viena didžiausių grotų – Neptūno ola, į kurią galima nusileisti įveikus 600 laiptelių arba įplaukti laivu.

Pietinėje Sardinijos pusėje nusidriekusi žalia Campinado lyguma, o keliaujant salos pakrante galima aptikti ilgų smėlio paplūdimių. Vienas didžiausių – Poeto smėlėto pajūrio su kopomis juosta, visai šalia Kaljario miesto. Sardinija garsėja ir flamingais  „bsiganančiais pelkėse, viena jų buveinė – pakeliui į Kaljarį.

Atostogos Sardinijoje bus nuostabios, jei  išsinuomavę automobilį  kasdien leisitės į kelią vaizdingomis pakrantėmis, atrasdami vis naują tarp uolų, pasislėpusią įlanką, aplankydami nuragus ir stabtelėdami vaizdinguose kalnų miesteliuose paragauti Sardinijos virtuvės patiekalų.

Sardinijos pietinė pakrantė  
Funčalis, Sardinija