gallery

Ar gali kambariniai augalai vasaroti kieme?

Po žiemos daugelis kambarinių augalų atrodo „pavargę“ dėl saulės trūkumo, sauso oro ir ištisų mėnesių, praleistų ant palangės virš karšto radiatoriaus. Pavasarį kambarines gėles rekomenduojama persodinti ir net galima išnešti į kiemą ar balkoną visai vasarai.

Kaip tinkamai paruošti gėles vasaros sezonui lauke?

Pirmiausia, floristai pataria gėles persodinti į vienu dydžiu didesnius vazonus. Praėjus šalnų pavojui, iš kambario augalus galima išnešti į kiemą. Dauguma kambariuose laikomų augalų yra atkeliavę iš tropikų ar subtropikų klimato zonų, kur vidutinė paros temperatūra siekia + 18 laipsnių, o šalnų nebūna (beveik) net žiemos metu. Viduržemio regiono šalyse, pavyzdžiui, Italijoje net lapkričio-gruodžio mėnesiais namų langus puošia ciklamenų vazonai. Juos rūpestingos šeimininkės nakčiai nuo šalčio pridengia laikraščiais. Tą patį galima daryti ir Lietuvoje.

Šalčiams atsparesni augalai, tokie kaip azalijos ar oleandrai, pakelia žemesnes temperatūras, tačiau ir juos nuo naktinių šalnų reikėtų pridengti.

Kambarinius augalus geriausia prie lauko sąlygų keletą dienų ar net savaičių pripratinti. Jei naktimis temperatūra prognozuojama apie 0, geriau kambarines gėles iš kiemo nakčiai sunešti į namus.

Vis dėlto, didesnė tikimybė, kad augalams pakenks ne šalnos, bet saulė. Todėl juos lauke reikėtų įkurdinti ne atviroje vietoje, bet šešėlyje, kad augalo nepasiektų karšti įdienojusios saulės spinduliai. Taip augalui reikėtų leisti grūdintis apie 10 dienų.

Prie saulės kambariniai augalai pratinami palaipsniui – kasdien juos palikti saulėtoje vietoje galima po truputį ilgiau. Pabalę augalo lapai – tai ženklas, kad jie apdegė saulėje. Jei nudegimas nėra itin sunkus, augalas turėtų atsigauti.
Vėjas – taip pat gan pavojinga stichija lepiems kambariniams augalams. Išnešus juos į kiemą, reikėtų įsitikinti, kad juos palikote ne per daug vėjuotoje vietoje.

Kieme ar balkone laikomi kambariniai augalai daug greičiau praranda drėgmę, tad juos palaistyti teks kasdien arba kas antrą dieną.