gallery

Apie kokias Kalėdų dovanas šiemet svajoja vaikai?

Kalėdų laukimas – tai ne tik stebuklų, bet ir rūspesčių metas: vaikai skuba rašyti laiškus Kalėdų seneliui apie nuveiktus gerus darbus ir apie dovanas kurių trokšta, o tėvai ir seneliai pašnabždom ir paslapčia stengiasi išpildyti savo atžalų ar anūkų svajones. Apie kokias dovanas svajoja vaikai, kaip išrinkti tinkamiausią žaislą? Dalinamės žaislų pasaulio ekspertų patarimais ir vaikų svajonių žaislų sąrašu.

Kasmet prieškalėdinė dovanų paieškos karštinė prasideda lapkričio paskutinėmis savaitėmis. Nors Lietuvoje tėvai savo vaikų dovanoms vidutinškai išleidžia apie 19 EUR (65,5 Lt.), o Vakarų Europoje – kelis kart daugiau, pirkėjai prieš šventes aktyviai domisi karščiausiomis tendencijomis ir žaislų naujienomis.

Geidžiamiausių pasaulyje žaislų sąraše – robotai ir interaktyvūs žaidimai

 Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, pasak UAB “Kotryna” rinkodaros ir pardavimų vadovės, tradicinius žaislus po truputį išstumia išmaniosios technologijos, kurios vis labiau paliečia ir žaislų pramonę.

Geidžiamiausių žaislų sąrašą šį sezoną papildo šuniukai ir kačiukai robotai bei žaislai, kuriuos technologijų pagalba galima valdyti išmaniaisiais telefonais ir planšetėmis.

Ypač didelį pasisekimą turi žaislai, kurie gali dainuoti, sekti pasakas, juda ir net siūlo interaktyvią pramogą visai šeimai.

Lietuvoje, pasak I.Jočienės, perkamiausiųjų sąraše patiems mažiausiems šiemet atsiduria ekologiški mediniai žaislai, tokie kaip kaladėlės, ar mieli pliušiniai žaisliukai.

Pirmieji mažylių žaislai turi būti ne tik saugūs, patvarūs, bet ir įdomūs
Pirmieji mažylių žaislai turi būti ne tik saugūs, patvarūs, bet ir įdomūs

 

Ikimokyklinio amžiaus vaikai, po Kalėdų egle tikisi rasti mylimiausią herojų iš filmų, tokius kaip vėžliukai nindzės, lėlės  monstrės ar princesės iš pasakos.

  “Vaikai nuo 3 metų mėgsta kopijuoti tėvus: gaminti valgį su   mama ar meistrauti, taip kaip tėtis. Tad jiems geidžiausias žaislas gali būti virtuvės ar staliaus įrankių komplektas”, – teigia I.Jočienė. “Nuo 4 metų vaikai jau atpažįsta personažus ir prekės ženklus. Mergaitės ima ieškoti barbių, skraidančių fėjų, lėlių monstrių ar šio sezono karščiausios naujienos – lėlės iš Disnėjaus filmo “Frozen”, – pažymi I.Jočienė.

Mergaitės labai mėgsta kolekcionuoti: “Mažieji poniai” ir “Disnėjaus rūmų gyvūnėliai” – vieni mėgstamiausių žaisliukų, kurių kolekciją kasmet galima papildyti naujomis figūrėlėmis. Berniukams, pasak I.Jočienės, labiau patinka veiksmo žaislai, kurie padeda lavini taiklumą, kaip “Nerf” ar “BoomCo” arba leidžia įsijausti į mylimo herojaus rolę.

“Pastaruosius keletą metų pastebime augantį susidomėjimą dinozaurų serijos žaislais bei robotais, kuriuos galima dresuoti. Tarp populiariausių žaislų išlieka ir pliušinis “Furby Boom” gyvūnėlis, turintis dirbtinį intelektą“ , – teigia I.Jočienė.

Nekantriai Kalėdų laukiantiems vaikams vienas perkamiausių siurprizų – tai LEGO advento kalendoriai, kurių šiemet yra net 3 rūšių: LEGO Friends, LEGO Star Wars ir LEGO City.

„Prieš šventes dažnai parduotuvėse sulaukiame tėvelių, besidairančių Kalėdinių dovanų savo vaikams ir besidominčių, kaip išrinkti tinkamiausią žaislą. Pirmiausia, mes siūlome atsižvelgti į vaiko amžių. Patiems mažiausiems vaikams tinka žaislai, lavinantys jų motoriką, padedantys pažinti įvairias spalvas ir formas“, – pasakoja I.Jočienė.

Renkant dovaną Kalėdoms ikimokyklinio amžiaus vaikui ar pradinukui, jau galima atsižvelgti į jo pomėgius bei polinkius. „Neretai vaikai žaislų pasaulio rinkoje orientuojasi geriau nei suaugusieji. Todėl šiemet parengėme specialų leidinį – „Kalėdų stebuklų knygelę“, skirtą tėveliams ir seneliams. Šiame kataloge, kurį galima rasti žaislų parduotuvėse „Žaislų planeta“, pristatomos sezono naujienos, vaikų geidžiamiausių žaislų sąrašas“, – sako I.Jočienė.

2014 m. populiariausi žaislai, apie kuriuos svajoja vaikai

 

Šuniukas robotas - geidžiamiausias žaislas šį sezoną
Šuniukas robotas – geidžiamiausias žaislas šį sezoną

 

1. Robotas šuniukas arba kačiukas – ypač patraukli dovana vaikui, kuris nuolat tėvų klausia: “kada man nupirksite naminį gyvūnėlį?” Šis technolgijos stebuklas gali vizginti uodegą, daryti salto ir reaguoja į “Apple” programėlę, kurią galima atsisiųsti į bet kurį android įrenginį. Jei šiam robotui kas sugadins nuotaiką, jis pakeičia spalvą. Žaislo kaina parduotuvėse – apie 200 Lt.

Kalbantis gaublys  siūlo kelionę aplink  pasaulį
Kalbantis gaublys siūlo kelionę aplink pasaulį

2. Daug dėmesio sulaukė šiemet žaislų parduotuves pasiekęs naujas interaktyvus žaislas – “Vtech” kompanijos sukurtas gaublys, kuris siūlo vaikams ir tėveliams kelionę po pasaulį. Šis žaidimas leidžia susipažinti su įvairiomis pasaulio šalimis, vandenynais bei jūromis ir net surengti linksmą viktoriną visai šeimai. Gaublys kalba visiems vaikams gerai žinomo TV vaikų laidų vedėjo Gustavo balsu. Žaislo kaina parduotuvėse – apie 173 Lt.

LEGO rinkiniai - kūrybiškiems vaikams
LEGO rinkiniai – kūrybiškiems vaikams

 

3. Kūrybiškų berniukų ir mergaičių Kalėdinių dovanų pageidavimų sąraše – vieni populiariausių LEGO rinkiniai. Spalvinga LEGO Friends serija kūrybiškoms mergaitėms leidžia realizuoti svajones ir kurti namus, prekybos centrus ar leistis į paslaptingas keliones su LEGO pasaulio personažais Olivija, Ema, Stefani ar Mia. Nuotykių trokštantiems berniukams rinkinys iš LEGO City– tai dovana, apie kurią jie seniai svajojo. LEGO Friends ir City rinkinių kainos parduotuvėse – nuo 15 Lt.

Vėžliukai nindzės - kultiniai herojai, kuriuos mėgsta vaikai
Vėžliukai nindzės – kultiniai herojai, kuriuos mėgsta vaikai

 

4. Vėžliukai nindzės – tai legendiniai filmo personažai, kurie šiemet jau mini savo 30 -metį. Tačiau jų populiarumas neblėsta. Kiekvienas berniukas svajoja būti toks pats narsus, kaip ir šie 4 mieli vėžliukai, kuriems suteikti Renesanso dailininkų vardai: Leonardas, Rafaelis, Donatelas ir Mikelandželas. Vėžliukų nindzių figūrėlių kainos parduotuvėse – nuo 8 Lt., o rinkiniai – nuo 30 Lt.

fisher-price-mokomasis-suniukas-6-36-men-vaikams-n6859-2-1
Šuniukas ir žaisliukas, ir mokytojas

 

5. Vienas iš populiariausių žaisliukų mažiesiems – „Fisher Price“ kalbantis, dainuojantis, užduotėles duodantis šunytis.  Lietuviškai kalbantis bei dainuojantis žaislas veikia 2 režimais: mokomuoju ir muzikiniu. Šis vaikučio draugas kainuoja apie 130 Lt.

Vonios žaislai - neisibaigianti pramoga mažyliams
Vonios žaislai – neisibaigianti pramoga mažyliams

 

 

6. Pirmųjų Kalėdų laukiantiems mažyliams Tomy žaislų gamintojas šį sezoną pateikia gausų vonios žaisliukų pasirinkimą: besipliuškenantį pingviną, vėžlį, būrelį delfinų ir aštunkojų. Maudynės vonioje su šiais vandens gyvūnais pavirs dar linksmesniu užsiėmimu. Žaisliukų kainos parduotuvėse – nuo 31 iki 55 Lt.

Lėlė Moli šiemet geižiamiausi mažų mergaičių dovana Kalėdoms

 

7. Lėlė Moli kalbanti ir dainuojanti lietuviškai gali tapti bet kurios mažos mergaitės geriausia žaidimų drauge, kuriai galima supinti kasytes ir eiti kartu miegoti. Lėlės Moli kaina parduotuvėse – apie 155 Lt.

Padykęs šuo pralinksmis ne tik vaikus
Padykęs šuo pralinksmis ne tik vaikus

 

 

8. Linksmiems ir šiek tiek išdykusiems vaikams patiks pokštus krečiantis elektroninis šuniukas, skleidžiantis 30 juokingų ir nemalonių garsų, kurių nevalia daryti prie stalo. Tačiau tenka pripažinti, jog ne laiku ir ne vietoje išsprūdęs „pyrst“, sukelia juoką ne tik vaikams. Šuniuko pokštininko kaina parduotuvėse – apie 100 Lt.

Be žaislinio automobilio - neįsivazduojama berbžniuko vaikystė
Be žaislinio automobilio – neįsivazduojama berniuko vaikystė

 

 

 

9. O kuris gi berniukas nesvajoja apie savo, radijo bangomis valdomą automodelį? Garsios kompanijos „Rastar“ žaisliniai automobiliai tviska ir kviečia Kalėdų senelį imti šias dovanas nuo lentynų ir teikti jas geriems vaikams. Populiariausi šiais metais yra BMW X6, „Mercedes SLS“ ir „Ferrari“ automodeliai, kurių kaina – nuo 42 Lt.

xseno kiskis
Xeno zuikis kaip ir vaikai – mėgsta žaisti ir nuo baubo slepiasi po lova

 

 

 

 

10. Elektroninis zuikis Xeno – tai pasaulinė naujiena, kurios laukiama pasirodant parduotuvėse gruodžio mėnesį, prieš pat Kalėdas. Šis mielas gyvūnėlis, kaip ir dauguma vaikų, bijo tamsos ir nuo jos slepiasi po lova. Zuikutis – įdomios tekstūros, guminis ir minkštas, jis juda, skliedžia įvairius garsus bei dainuoja ir yra suderinamas su mobilaus telefono programėle. Nors Xeno pats bijo tamsos, bet kartu su savo nauju mažuoju šeimininku gali ją įveikti. Žaislo kaina parduotuvėse – apie 200 Lt.