gallery

Kaip įsirengti lauko kambarį savo sode?

Kaip įsirengti lauko kambarį savo sode?

Neretai kiemus prie namo puošia žalia veja, vienas kitas medis, mažai priežiūros reikalaujantis gėlynas. Tačiau prie namų galima įsirengti kiemo kambarį, skirtą įvairioms veikloms ar pomėgiams.

Lauko valgomasis

Kiemo valgomąjį patogiausia įsirengti šalia namo, tam galima išnaudoti vieną namo sieną, prie jos pritvirtinus stogelį ar vijokliniais augalais apželdintą pergolę. Tai suteiks pavėsį nuo kaitrių saulės spindulių ar lietaus. Norint sukurti lauko valgomajam daugiau privatumo, jo „sienoms“ galima panaudoti įvairius augalus: dekoratyvinius krūmus, aukštus žolinius augalus. Dar daugiau paslaptingumo kambariui suteiks žydinčiais vijokliais (pelėžirniais ar raganėmis) apaugusi arka, atstosianti įėjimą. Tokiame kiemo valgomajame bus smagu mėgautis ryto kava, šeimos pietumis ar vakariene su draugais.

Meditacijos kambarys

Zen sodas 

Nuo pašalinių akių paslėptas kambarys sode gali tapti privačia poilsio oaze, kur galėsite mėgautis ryto mankšta, meditacija ar ramiu poguliu su knyga. Šio kambario įrengimui idėjų galima pasisemti iš japoniškų zen sodų, kuriuose dominuoja ideali tvarka, kuri padeda nuraminti mintis,. Japoniško stiliaus meditacijos kambaryje dominuoja minimalizmas, tačiau jam būdingi tam tikri elementai, pavyzdžiui, vingiuotas takelis, tekantis vanduo (nors ir miniatiūrinis fontanass ar baseinėlis su koi karpiais), raminančių spalvų augalai, ar nedidelė tvarkingai sugrėbstyto smėlio aikštelė.

Meditacijos kambariui labiau tiks santūrių spalvų – žalios mėlynos, sidabrinės – augalai. Zen sodui būdingos lenktos, apvalios formos, vengiama stačių, aštrių kampų, dėmsį blaškančių ryškių elementų – tai padeda atsipalaiduoti, sulėtinti tempą, pasimėgauti akimirka.

Meditacijos kampelyje prireiks ir patogios vietos atsisėsti – tam tiks ir medinis ar ketaus suoliukas, sulankstoma kėdė ar nedidelė medinė terasa, ant kurios galėsite užsiimti joga.

Žaidimų kambarys

vaikų žaidimų namelis
Foto credit: woodtoolz.com

Kiekvienas vaikas būtų laimingas namo kieme turėdamas savo „privačią“ erdvę žaidimams. Palapinės formos pastogė skaidriu stogu – puiki idėja lauko žaidimo kambariui, kuriame vaikai galės ne tik žaisti, bet ir nusūsti popiečio poguliui.

Lauko žaidimo kambarys gali būti skirtas jūsų mėgiamiems žaidimams. Po stogu įkurtas biliardo stalas, ar patankės aikštelė taps jūsų kiemo traukos centru.