gallery

5 būdai, kaip kovoti su skruzdėlėmis sode ir namuose

Nekenksmingi žmogui, bet pražūtingi skruzdėms

 

Skruzdės vasarą dažnai tampa neprašytais svečiais soduose, daržuose ir net namuose. Kova su jomis kartais tampa beviltiška.

Cheminės priemonės, tokios kaip aerozoliai, čia pat vietoje pražudo skruzdes, tačiau jų antplūdį sumažina tik laikinai. Kol  nesunaikinams visas skruzdėlynas, maži padarėliai po kurio laiko ir vėl ima atakuoti.

 

Namuose, ypač, kur esama mažų vaikų ar gyvūnų, cheminių priemonių naudojimo galimybės ribotos. Tačiau yra būdų, kurie kenksmingi tik skruzdėms, bet nekenkia žmogui.

Kukurūzų kruopos, iš kurių gaminama polenta, – skruzdėms pražūtingas patiekalas. Atsinešusios šių maisto atsargų į skruzdėlyną, jos išnaikins ir daugiau savo giminaičių. Kukurūzų kruopos skruzdžių virškinamajame trakte išbrinksta ir, vaizdžiai tariant, jas susprogdina.

Kukurūzų kruopas reikėtų išberti tose vietose, kur jos nesudrėktų ir išliktų sausos, kol jas pastebės skruzdės.

Soda – nekenkia žmogui ir augalams, bet skruzdėms ji nuodinga. Ši priemonė tinkama naudoti darže, šiltnamiuose ir namuose.

Borakso miltelių ir cukraus mišinys ištirpintas vandenyje – viliojantis kokteilis ir skruzdėms, ir tarakonams. Mišiniui pagaminti prireiks puodelio vandens, jame ištirpinkite po šaukštą cukraus ir borakso miltelių. Tirpale pamirkykite vatos gumulėlius ir išdėliokite vabzdžių pamėgtose vietose. Iš borakso miltelių ir cukraus pudros galima pasigaminti sausų nuodų skruzdėms.

Kavos tirščiai taip pat atbaido skruzdes.

Eteriniai aliejai praskiesti vandeniu – dar viena priemonė, kurios vengia skruzdės. Į stiklinę vandens įlašinkite apie 20 lašų mėtų arba eukalipto eterinio aliejaus, suplakite ir išpurškite skruzdžių lankomas vietas.