gallery

Žavūs lauko projektai vaikų pramogoms

Išradingos mamos ir tėčiai nepritrūktsta fantazijos ir kartais, bandydami surasti smagių užsiėmimų savo vaikams, sukuria neįtikėtinų projektų. Kai kurie tokie nepaprastai paprasti, kad galima nesunkiai pritaikyti juos savo namų kieme ar sodyboje.

Smėlio dėžė ant ratų

Šio projekto autorė smėlio dėžę savo vaikams sukūrė iš paprasčiausių statybinių medžio atliekų. Storesnės lentos buvo panaudotos dėžės šonams, dugnas padarytas iš faneros gabalo ir sutvirtintas keliomis medinėmis lentomis iš apačios, kad neišsigaubtų nuo smėlio svorio. Dėžės apačioje pritvirtinti ratai, kuriuos galima užfiksuoti, kad dėžė nevažinėtų.

Tokia smėlio dėžė patogi tuo, kad ją galima pastatyti ten, kur reikia: nutempti į pavėsį po medžiu, ar į pastogę, kur neužlyja. (Plačiau apie šį projektą: nonchalantmom.blogspot.com)

nonchalantmom

Supama lova iš medžio paletės

Medines paletes galima pritaikyti ir ne pagal paskirtį: jos puikus pagrindas net ir baldams. Supamai lovai pasigaminti prireiks visai nedaug medžiagų: medžio paletės, tvirtos virvės ir objekto, ant kurio bus pakabinta – medžio šakos ar terasos balkio. Išradinga mamytė (http://mommo-design.blogspot.com) tokią lovą savo mažyliui papuošė minkštu čiužiniu ir pagalvėlėmis.

mommodesign nuotr.

 

Palapinė-pavėsinė 

Vaikai dievina mažus namelius ir palapines. Ant šakos po medžiu pakabintas baldakimas, kurį galima pasiūti iš margaspalvio audinio ar iš vonios užuolaidos, tikrai taps mėgiama mažų princesių slaptaviete.

homedit

Nuotr.: http://blog.raspberrykids.com

 

Gandralizdis

Į mažylio klausimą, iš kur atsiradau, galėsite atsakyti, kad atnešė gandras. O gandralizdis kieme galės būti kaip daiktinis įrodymas. Gandralizdį primenantį namelį ant medinių kojų, su kopetėlėmis ir pusiau atviromis sienomis, galima sumeistrauti iš paprastų medžiagų. Tiks ir tvirtos šakos, astigabentos iš miško ir kelios lentos. Namelį apželdinus lipančiais augalais, galima sukurti įspūdingą ir jaukią žaidimo vietelę.

gandralizdis

Nuotr. www.decopeques.com

 

Muzikinis kampelis

Pavargote nuo mažylio muzikavimo namuose įvairiais muzikiniais instrumentais? Viena sumani mama vaikų muzikos “studiją” perkėlė į kiemą: ant plačios medinės lentos ji prikabino pačių įvairiausių daiktų, kuriais mielai groja mažieji muzikantai. Jie neišrankūs – mielai gros ir senais virtuviniais puodais bei kitais “mušamaisiais” rakandais.

funathomewithkids

Nuotr: http://www.funathomewithkids.com