gallery

Kaip pasigaminti valymo priemonių namuose

Parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių priemonių švarai namuose palaikyti, tačiau jų sudėtis ne visuomet pati draugiškiausia aplinkai ir namiškių sveikatai. Namuose dažniausiai turime būtiniausių komponentų, iš kurių per keletą minučių galima pasigaminti reikiamų priemonių kasdienei namų priežiūrai.

Citrinų kvapo baldų poliravimo priemonė

Baldai atrodys kaip nauji, jei juos valysite namusoe pasigaminta priemone, kuriai tereikia 2 sudedamųjų dalių: denatūruoto spirito ir kelių lašų citrinų aliejaus (galite naudoti ir kitokį eterinį aliejų – apelsinų, levandų..). Abi šias medžiagas supilkite į butelį su purkštuku ir gerai išplakite. Užpurškus šiek tiek priemonės ant medinių baldų iš karto juos nušluostykite minkšta šluoste.

Šveitiklis keraminėms dangoms

Nuo vonios ir virtuvės plytelių nešvarumus lengvai pašalinsite pasta, kurią galima pasigaminti iš:
pusės puodelio kreidos, pusės puodelio sodos, dviejų šaukštų muilo drožlių ir pusės šaukštelio lašų mėgiamo kvapo eterinio aliejaus (pvz., levandų ar eukaliptų). Visus komponentus reikia sutrinti į miltelius ir pašlakstyti eteriniu aliejumi. Gautą masę gerai išmaišyti, kad tolygiai pasiskirstytų aliejus. Valymo priemonę reikėtų laikyti drėgmei atspariame indelyje, pvz., nuo vaikiškos pudros su pasukamu dangteliu ir su skylutėmis.

Priemonė šalinanti nemalonius tualeto kvapus

Jei kovoti su bakterijomis tualete nebepadeda cheminiai valikliai, tokie kaip “Bref”, “Harpic” ar “Domestos”, pamėginkite jas sunaikinti natūraliomis priemonėmis – mielėmis.
Valikliui pasigaminti reikės:
1 L karšto vandens, 0.5 kg cukraus ir pakelio sausų mielių.

Cukrų ištirpinkite karštame vandenyje, supilkite mieles, gautą mišinį supilkite į unitazą ir nuleiskite vandenį.

Indų ploviklis

Priemonę indams plauti taip pat galima pasigaminti namuose iš:
¼ puodelio muilo drožlių ir tiek pat glicerolio, 2 puodelių karšto vandens, kelių lašų citrinų eterinio aliejaus.

Šią priemonę pasigaminsite karštame vandenyje ištirpinę muilo drožles. Kai mišinys pravės, į jį supilamos kitos dalys, viskas išmaišoma ir perpilama į plovikliui skirtą buteliuką. Aušdamas skystis sutirštės ir taps panašus į želė.

Priemonė nuo kalkių

Iš buteliuko baltojo acto, pusės stiklinės denatūruoto spirito ir pušų aliejaus šaukštelio galima pasigaminti universalų valiklį, kuris naikina bakterijas ir pašalina kalkes. Tai puiki valymo priemonė, kuria galėsite palaikyti švarą vonios kambaryje.