gallery

Sprendimai, kurių savo namuose vengia architektai

Kuradmi namų projektus ir būsto interjerą, architektai ir dizaineriai dažnai klientams pasiūlo įdomių, modernių ir netikėtų sprendimų. Tačiau kokių sumanymų šie specialistai vengia savo pačių namuose?

Blizgančios grindys

Blizgios tarsi veidrodis grindys – tikras prabangos atributas. Marmuro plokščių, blizgaus paviršiaus plytelių arba šiuo metu populiarėjanti poliruoto betono danga atrodo įspūdingai, tačiau jų įrengimo kaštai – gana aukšti, o priežiūra, reikalujanti didelio dėmesio. Vasarą akmens masės ar betoninės grindys padeda išlaikyti vėsą namuose, tačiau žiemą – vaikščioti tokiomis grindimis gali būti malonu tik tokiu atveju, jei po jomis įrengtas šildymas. Vis dėlto, toks sprendimas labiau pasiteisina visuomeninės paskirties pastatuose arba modernaus, industrinio stiliaus būstuose.

Poliruoto betono grindys blizgančios grindys

Marmuriniai stalviršiai

marmurinis-stalvirsis-virtuvejeMarmuro arba granito stalvišiai – vienas populiariausių sprendimų šiuolaikinėms virtuvėms. Tačiau verta pripažinti, jog šis akmuo ne tik brangus, bet ir ne itin atsparus dėmėms. Išlietas vynas, kava ar kitas skystis, turintis rūgščių, šią brangią investiciją gali paversti niekais. Ar norėtumėte savo virtuvėje turėti brangų daiktą, kuriuo bijotumėte naudotis, kad tik neduokdie, nesugadintumėt?

Stiklo pertvaros

Grūdinto stiklo pertvaros, sienelės, laiptų atitvarai – suteikia erdvėms skaidrumo, šviesos, tačiau privačiame būste šie sprendimai ne visuomet pasiteisina. Ypač namuose, kur auga vaikai. Stiklo paviršiai atrodo žaviai tik tuomet, kai yra neprikaištingai švarūs. Ar pavyks juos išlaikyti tokius savo stikliniai-laiptainamuose jei turite mažų vaikų?

Medinės grindys virtuvėje

Medinės grindys – tai iš tiesų gražus, jaukus, ekologiškas pasirinkimas, tačiau virtuvėje jis itin nepraktiškas. Grindys virtuvėje turi būti patvarios, nes ši namų vieta intensyviausiai naudojama ir čia dažnos didesnės ar mažesnės „avarijos“: dūžtantys indai, nuolat išsilaistantys įvairūs skysčiai ar iš keptuvės ištiškę riebalai. Medinės grindys tokio krūvio virtuvėje ilgai neatlaikys ir labai greitai jas teks atnaujinti, arba investuoti į naują sprendimą.

Dekoratyvinio akmens apdailanatūralaus akmens apdaila

Dekoratyvinis akmuo, kurį šiolaikinės technologijos leidžia sukurti pačių įvairiausių atspalvių, reljefo bei formų, neatstos tikro akmens apdailos. Jei tik galite sau leisti, geriau vieną matomiausių savo namų kertelių, pavyzdžiui, židinį, dekoruokite natūralaus akmens apdaila, o ne akmens imitacija.

Namas su rūsiu

Daugeliui naujakurių namas su rūsiu po žeme atrodo geras pasirinkimas – juk čia tiek bus vietos įvairiausiems daiktams laikyti! Rūsio įrengimas – brangiai kainuojantis sumanymas, o realybėje šios patalpos, kuriose ima kauptis drėgme ir pelėsis, ilgainiui tampa nereikalingų ir užmirštų daiktų sandėliu.