gallery

Originalūs būdai, kaip galima panaudoti kavos tirščius

Kaip besigamintume kavą – kavos aparate ar tiesiog užplikius ją puodelyje – nuolat atlieka kavos tirščių, kuriuos galima panaudoti įvairiais tikslais – ne tik burtams.

Štai keletas variantų, apie kuriuos galbūt net negirdėjote.

Suteikia žvilgesio plaukams

Kavos tirščius užpilkite karštu virintu vandeniu ir po kelių minučių nukoškite. Šį skystį naudodami plaukų skalavimui suteiksite jiems žvilgesio.

Tinka odos pilingui

Po darbo sode ar jei ką tik valėte žuvį, nušveiskite rankas kavos tirščiais – išnyks ir kvapai, nusivalys ir purvas, o oda taps glotni bei švelni. Tinka ir veido ar pečių linijos odos valymui, o taip pat ir pedikiūro procedūroms.

Atbaido kates

Kavos kvapo nepakenčia katės. Jei prie namų durų ateina kaimynų augintinis, kuris pakėlęs uodegą žymisi teritoriją, galite pamėginti juo atikratyti pabarstę kavos tirščių aplink duris.

Sugeria kvapus

Kavos tirščius kaip natūralų oro gaiviklį galima naudoti ir šaldytuvo nemaloniems kvapams pašalinti. Tik nepamirškite po keleto dienų tirščius išimti ir išmesti. Jei reikalingas ilgalaikis gaiviklis šaldytuvui – vietoj tirščių naudokite kavos pupeles.

Šveitiklis puodams

Kavos tirščius vietoj šveitimo miltelių galima naudoti prikepusioms keptuvėms ar puodams iššveisti.

Apsaugo augalus

Kavos tirščiai atbaido ir skruzdes bei šliužus, tad toks mulčas gali padėti apsaugoti augalus ir gėlių vazonus jūsų kieme.

Hortenzijoms suteikia mėlyną spalvą

Kavos tirščiai didina dirvos rūgštingumą. Jei auginate mėlynžiedę hortenziją – kavos tirščiais ją nuolat „pavaišinkite“, taip žiedams suteiksite daugiau mėlynumo.

Skatina augimą

Prieš sėjant sėklas į dirvožemį įbėrus kavos tirščių, augalams galima suteikti tikrą azoto pliūksnį. Augalai greičiau dygs ir augs.