Japandi – 2020 m. interjero stiliaus tendencija
Tiems, kas domisi interjero stiliumi, ko gero teko ne tik girdėti, bet ir susidurti su nauja kryptimi – japandi. Tačiau tie, kas šį terminą girdi pirmą kartą, verta pasidomėti plačiau, ypač jei prie širdies skandinaviškas ir japoniškas stilius.
Nors Japoniją ir Skandinaviją skiria tūkstančių kilometrų atstumas, šiuos du skirtingus pasaulio polius vienija labai panašios vertybės ir požiūris į namų interjerą: minimalizmas, paprastumas, elegancija ir meilė rankų darbo kūriniams. Neseniai ir netikėtai šios dvi stiliaus kryptys susiliejo į vieną naują interjero stilių, kuriam prigijo japandi vardas.
Šiam stiliui būdingi bruožai – skandinaviškam interjerui įprastos aiškios ir paprastos linijos, ir japoniškas funkcionalus minimalizmas, natūralios medžiagos bei spalvos.
Japandi interjere skandinavišką šviesių spalvų paletę papildo japoniškam interjerui būdingi natūralaus medžio tamsūs atspalviai. Tokie spalvų kontrastai suteikia interjerui „gylio“, ramybės ir tvarkos įspūdį.
Japandi – tai ne tik interjero stilius, bet ir gyvenimo būdas, kurio svarbiausias principas – atrasti grožį netobuluose dalykuose. Šio stiliaus interjeruose yra tik tai, kas būtina ir tai, kas iš tiesų yra vertinga – t. y., rankų darbo baldai ar aksesuarai. Natūralumą ir gamtos artumą šio stiliaus interjeruose pabrėžia kambariniai augalai, kurie suteikia gyvybės ir spalvų.
Šio stiliaus interjeruose aksesuarų ir dekoracijų nedaug – tik tai, kas funkcionalu, būtina, vertinga ir sukurta rankomis. Pagrindiniai šio stiliaus akcentai yra baldai, kurie pasirenkami su ypatingu atidumu ir neužgožiami papildomais aksesuarais. Žmogaus artumą žemei šiame stiliuje simbolizuoja žemi baldai – sofos, kavos staliukai.
Japoniško ir skandinaviško stiliaus santuokos raktas – tai harmoningi kontrastai, kurie sukuriami derinant tiesias ir išlenktas linijas, šviesias neutralias spalvas ir tamsius natūralaus medžio atspalvius, paprastumą ir rankų darbo baldų, aksesuarų prabangą.
Norint susikurti japandi stiliaus interjerą, pirmiausia teks pagalvoti, kaip susitvarkyti namų aplinką, kad juose neliktų nereikalingų daiktų. Pasirinkus skandinaviško kolorito neutralias spalvas sienoms, grindims galima naudoti tamsesnio atspalvio natūralią medieną.
Prie natūralaus medinio valgomojo stalo ar kavos staliuko galima priderinti skandinaviško stiliaus kėdes. Nors šiam stiliui būdinga tvarka, ji nepasižymi simetrija. Renkantis baldus galima derinti skirtingo aukščio, formų elementus: staliukus, kėdes ar vazonus augalams.