gallery

CES 2019: įdomiausios rytdienos technologijos

 

Garsiausioje pasaulyje technologijų parodoje CES 2019, kuri kasmet vyksta Las Vegase, šiemet savo išradimus, inovatyvias technologijas ir gaminius pristatys daugiau kaip 4500 dalyvių. Ką įdomaus bus galima pamatyti šioje milžiniškoje verslo senbuvių ir startuolių mugėje? Kokie įdomiausi ir keisčiausi inovatyvūs sprendimai pasieks prekybos taškus, o kuriuos nuklos užmaršties dulkės? Spręskite patys…

Dronai

Kinų startuolis„Ryze Tech“ sukūrė žaisliuką, pavadintą „Tello“, kuriuo „žaisti“ patiks ne tik vaikams bet ir suagusiems. Šis nedidelis mobiliojo telefono dydžio ir 80 g sveriantis dronas lengvai valdomas ir gali per kelias sekundes pakilti ir nusileisti tiesiai į delną. Dronas turi HD kamerą, kuria galima filmuoti 360 vaizdus ir juos ne tik perkelti į savo išmanųjį įrenginį, bet ir stebėti realiuoju laiku mobiliajame, planšetėje ar su VR akiniais. Dronas veikia su specialia išmaniąja programėle.

Šio įrenginio kaina – 99 USD.

Ryze Tech dronas
Ryze Tech dronas

„Yuneec“ kompanijos dronas „Mantis“ su integruota vaizdo kamera gali išbūti ore iki 33 min, jis taip pat klauso komandų balsu, atpažinęs vartotojo veidą iš oro padaro selfie – tą patį veiksmą jis atliks jei jam pamojuosite. Šis nedidelis, greitas, sulankstomas aparatas sveria 450 g ir yra skirtas mėgstantiems keliauti. Drono kaina – apie 500 USD.

Sulankstomas Yuneec dronas

Autonominiai automobiliai

Amerikiečių kompanija „Luxoft“ kartu su šveicarų kompanija „Rinspeed“ CES parodoje 2019 pirmą kartą parodys savo naujus ratus dalijimosi ekonomikai – autonominę dvivietę transporto priemonę „microSNAP“. Ši tvariems miestams sukurta išmaniąja programėle pasiekiama autonominė transporto priemonė pasižymi „nulio koncepcija“: jokių CO2 emisijų, jokių sąnaudų susijusių, jokių incidentų kelyje. Su šia transporto priemone žmonės galės susikalbėti pasitelkę išmaniųjų telefonų dirbtinio intelekto pagalbininkes: Siri, Alexa ar Cortana.

Rinspeed MicroSNAP
Rinspeed MicroSNAP

 

Tie, kas jau įprato naudotis maisto pristatymo į namus paslaugomis ir dabar tik svajoja apie šaldytuvą ant ratų, netolimoje ateityje galės tokį išvysti prie savo namų durų. Tokia idėja bus pristatoma CES parodoje. „Robomart“ – tai autonominė parduotuvė, kurią kiekvienas pirkėjas galės išsikviesti į namus savo išmaniuoju ir norėdamas įsigyti šviežių prekių.

Robomart
Robomart

Maisto gamybos inovacijos

Iškylų gamtoje mėgėjams išradėjai sukūrė įdomų prietaisą GoSun Fusion cooker, kuris naudoja saulės energiją arba gali būti prijungtas prie nešiojamos baterijos. Gamintojai teigia, kad vakuuminėje šio prietaiso kapsulėje maistas gali būti iškeptas penkis kart efektyviau nei įprastoje orkaitėje, nes naudoja tiek energijos, kiek paprasta lemputė. Prietaisą galima bus įsigyti nuo šio pavasario už maždaug 350 EUR.

Gosun oven
Gosun oven

LG technologijų parodoje pristatė „LG HomeBrew“ – tai namų alaus darykla. Ši mašina gali namų sąlygomis pagaminti 5 rūšių alų – aparatas naudoja vienkartines kapsules – panašiai kaip kavos aparatai – kuriose yra salyklo, mielių, apynių aliejaus ir kvapiųjų medžiagų. Panašu, kad šis įrenginys gali sukelti susidomėjimą šalyse, kur alkoholio pardavimai ribojami, tačiau kol kas kompanija neskelbia šio įrenginio kainos ir jo debiuto rinkoje datos.

LG-HomeBrew - alaus gamybos aparatas
LG-HomeBrew – alaus gamybos aparatas

Susivyniojantis televizorius

Kita „LG Electronics“ naujiena parodoje CES 2019 – pirmasis pasaulyje susivyniojantis OLED televizorius .Pernai pristačiusi „LG SIGNATURE OLED TV W“, kompanija atsisakė tradicinės televizoriaus koncepcijos, visą dėmesį sutelkdama į ekraną. Su šiuo televizoriumi, kuris buvo pramintas „plakatu“, LG įrodė, kad televizorius gali pasiūlyti kokybišką vaizdą ir garsą, bei tuo pačiu atrodyti patraukliai ir subtiliai.

Naujausias LG gaminys perkelia šį pasiekimą į naują lygį. Kompanijos sukurta revoliucinė naujovė – televizorius, kurio 65 colių (1,65 m) įstrižainės ekranas magiškai išnyra ir pradingsta. Būtent tai ir reiškia raidė R televizorių serijos pavadinime „LG SIGNATURE OLED TV R“ – namų pramogų revoliuciją (angl. Revolution) ir išlaisvintą erdvę (angl. Redefine) dėl įrenginio gebėjimo iškilti (angl. Rise) ir susivynioti (angl. Roll-up) vienu mygtuko paspaudimu.

LGOLEDTVRLine

 

Susivyniojantis OLED televizorius keičia žaidimo taisykles ir išlaisvina žmones, kadangi jiems nebereikia savo asmeninės erdvės planuoti pagal sienų išdėstymą ar baldų sustatymą, tarsi ji būtų skirta tik televizoriaus žiūrėjimui. Kadangi „LG SIGNATURE OLED TV R“ galima žiūrėti trimis skirtingais būdais („Full View“, „Line View“ ir „Zero View“), tai atveria naujas televizoriaus panaudojimo galimybes – tokias, kokios iki OLED eros buvo neįmanomos.

Suvyniojama klaviatūra

Jei suvyniojamas televizorius pernelyf didelė prabanga, gal pravers suvyniojama kompiuterio klaviatūra? Kinų gamintojai, praėjusių metų rudenį pristatę savo sulankstomą išmanųjį telefoną ir planšetę, sukūrė į skaidrią plėvelę panašią Royole FlexPai klaviatūrą. Ją galima pasitiesti ant bet kokio lygaus pagrindo, o tuomet kai nenaudojama  – ji tarsi roletas susukama į nedidelį dėklą, telpantį net mažoje rankinėje. Kol kas prekybos data ir kaina neskelbiama, tačiau jau galima užsisakyti šios kompanijos lanksčių planšečių – kaina apie 1300 EUR.

Royole suvyniojama klaviatūra
Royole suvyniojama klaviatūra

 

Protingi batai

Išmanūs laikrodžiai jau nieko nebestebina. Prancūzų kompanija E-Vone sukūrė kolekciją laisvalaikiui skirtos avalynės, kuri „stebi“ savo šeimininką ir jam nukritus, gali perduoti nelaimės signalą nurodytam adresatui ar greitosios pagalbos komandai. Gamintojai tikisi, kad jų batai galėtų pasiekti masinę gamybą, o juos dėvėti galėtų senjorai, vaikai ar didelių įmonių darbuotojai, pavojinguose objektuose. Kol kas kompanija apie gaminių kainas ir galimą prekybos pradžią dar neskelbia.

Savininką „atpažįstantis“ lagaminas

Ar jums pasitaiko, kai oro uoste tarp gausybės lagaminų neberandate savojo? Būtent tokiems žmonėms sukurtas lagaminas, kuris pats gali atpažinti savo savininką. Be to, jo nereikia nešti ar vilkti iš paskos – lagaminas turi akis (integruotą kamerą), tad apeidamas kliūtis gali pats eiti paskui šeimininką. Kinų robotų gamintojas „Forward X“ lagaminą pristatys parodoje CES 2019. Tikimasi, kad prekė po sėkmingo minios finansavimo (crowd funding), kurio metu idėjos įgyvendinimui surinkta beveik 1,5 mln USD, pasieks ir masinę gamybą. Lagamino kaina sieks apie 1000 USD (minios finansavimo dalyviai lagaminą gali užsisakyti dvigubai mažesne kaina). Kol kas sunku įsivaizduoti, kaip atrodytų oro uostai pilni keleivių su paskui juos skuodžiančiais lagaminais…