gallery

Virtualiame versle studentai semiasi gyvenimiškos praktikos

Įvertinti moksleivių ir studentų valdomoms įmonėms – po 5000 eurų

 

Balandžio 20 d. įvyks 20-oji Verslo praktinio mokymo firmų mugė, kurioje moksleiviai ir studentai prekiaus jų valdomų įmonių sukurtomis imitacinėmis prekėmis ir paslaugomis, o už jas mugės dalyviai galės atsiskaityti virtualia mugės valiuta.

Verslo praktinio mokymo firmos (VPMF) – tai mokyklose, kolegijose ir kitose švietimo įstaigose veikiančios imitacinės bendrovės, kurias valdo moksleiviai ir studentai. Joms vadovaujama kaip tikroms verslo įmonėms: su realia verslo vystymo tvarka, laikantis ekonominių taisyklių, nacionalinių ir tarptautinių teisės aktų.
Kaip teigia Vilniaus kolegijos „Simulith“ centro vedėja Rima Bačiulytė, pagrindinis VPMF skirtumas nuo įprastos įmonės — jos veikloje nenaudojami realūs pinigai ir prekės.
„Verslo praktinio mokymo firma – tai būdas susipažinti su realių įmonių veikla. Jose moksleiviai ir studentai supažindinami su realiose bendrovėse vykstančiais verslo procesais, mokomi bendrauti, vesti derybas ir t. t. Bendro lavinimo mokyklų, kuriose veikia tokia įmonė, moksleiviai, padirbėję įvairiuose skyriuose, pvz., Gamybos, Rinkodaros, Finansų, gali lengviau nuspręsti, ką jie nori studijuoti. Studentai – gilina žinias pagal pasirinktą specialybę ir įgyja pirmosios darbo patirties“, – teigia R. Bačiulytė.
Vienas iš daugelio sėkmės pavyzdžių – Laurynas Šimkus, kuris 2014 m. buvo išrinktas geriausiu VPMF mugės vadybininku. Dabar jis dirba renginių vedėju bendrovėje „Trys karaliai“. „Darbas“ vienoje iš VPMF įmonių jam padėjo po studijų lengviau įsilieti į darbo rinką.
„Imitacinėje įmonėje pardavimo vadybininku dirbau metus. Toje pačioje įmonėje išbandžiau ir kitas specialybes, bet labiausiai patiko pardavimai ir pirkimai. Baigęs studijas pradėjau dirbti reklamos agentūroje pardavimo vadybininku. Kadangi su visais įmonėje vykstančiais procesais jau buvau susipažinęs VPMF, tai pirkimai ir pardavimai nebuvo naujiena, dirbti realioje įmonėje buvo daug lengviau,“ – teigia L. Šimkus.
Vilniaus kolegijos „Simulith“ centro vedėjos teigimu, kiekvienais metais siekiama mugę organizuoti skirtinguose miestuose, regionuose, kad įvairūs verslininkai, švietimo atstovai susipažintų su šia koncepcija. Lietuvoje veikia 52 verslo praktinio mokymo firmos. Kasmet jose praktines žinias gilina apie 2500 mokinių, studentų ir suaugusiųjų. Visame pasaulyje šioje programoje dalyvauja 42 šalys, kuriose veikia apie 7500 firmų. Pasauliniame tinkle per metus mokosi apie 230 tūkst. dalyvių.
Mugėje balandžio 20 d. savo valdomas įmones pristatys 38 komandos, kurias sudaro daugiau kaip 300 moksleivių ir studentų. Visi mugės lankytojai gaus po 5000 Eur virtualų kreditą, kurį galės išleisti mugėje apsipirkdami studentų ir moksleivių valdomų įmonių stenduose. Mugėje bus prekiaujama dailės, floristikos, kulinarijos, konditerijos, pieno ir kt. gaminiais, o taip pat papuošalais, drabužiais bei turizmo, fotografavimo, reklamos ir kt. paslaugomis. Mugės pabaigoje komisija išrinks ir apdovanos geriausias moksleivių ir studentų įmones bei geriausius tų įmonių vadybininkus.
Mugė vyks 2016 m. balandžio 20 d. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius). Dalyvavimas nemokamas.
Mugės programa:
09.30—09.50 val. Atidarymo ceremonija, muzikinis pasveikinimas (koncertuoja Vilniaus kolegijos menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai)
10.30—14.30 val. Dalyvių „Derybų stalai“
11.30—13.00 val. Dalyvių prisistatymai
16.00—16.15 val. Uždarymo koncertas (koncertuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai)
16.15—17.00 val. Mugės dalyvių apdovanojimai