Vaistažolių arbatos ir jų mišiniai: renkame ir ruošiame pačios
Nuo ankstyvos vasaros iki pat šalnų pievose, miškuose, savo sode ar net ant palangės galima užsiauginti arbatai tinkamų žolelių ir žiedų, kurie visus metus padės įveikti įvairius negalavimus – nemigą, peršalimą, uždegimus ar virškinimo sutrikimus.
Kaip tinkamai rinkti ir džiovinti žoleles?
Lauke augančius augalus tinkamus arbatoms geriau rinkti ryte, kai rasa jau nudžiūvusi, tačiau saulė dar neįdienojusi.
Surinktas arbatžoles geriausia džiovinti popierinėse dėžutėse tamsioje vietoje apie 10 dienų. Jei turite galimybę, arbatžolių ryšulėlius galima džiovinti surištus į ryšulėlius ir pakabintus palėpėje.
Kad džiūdamos arbatžolės nesudulkėtų, pridenkite jas popieriniu rankšluosčiu. Sužiovintas arbatžoles galima laikyti drobiniuose maišeliuose arba užsukamuose indeliuose.
Kaip paskaninti žolelių arbatą
Kai kurios žolelių arbatos, pavyzdžiui beržų ar dilgėlių lapų, nepasižymi ypatingu skoniu ar aromatu. Tačiau vienas kitas priedas gali suteikti gėrimui naujų spalvų.
Susikurkite savo mėgiamą arbatos mišinį, pagardindama vaistažoles papildomais komponentais:
džiovintas imbieras – ypač tinka arbatoms nuo peršalimo;
džiovintos juodųjų serbentų uogos – suteiks gėrimui nuostabų kvapą ir spalvą;
cinamonas – praskaidrins nuotaiką ir sužadins apetitą;
tarkuotos ir džiovintos citrinų ar apelsinų žievelės – suteiks malonų aromatą;
į savo mėgiamą juodą arba žalią arbatą galite įmaišyti vaistažolių, taip pasigaminsite sveiką ir unikalų gėrimą.
Paruoštą vaistažolių arbatos mišinį iš kelių komponentų palikite užsukamame indelyje bent keletui dienų pastovėti – tegul aromatai susimaišo ir papildo vienas kitą.
Vasara – metas prisirinkti naudingų žolelių arbatoms, kurios atstos saujas tablečių suslogavus, suskaudus pirlvui ar tuomet, kai nusilpsta imunitetas. Kokių vaistažolių verta prisirinkti namų vaistinėli – skaitykite čia.