
Sportas naudingas ne tik raumenims, bet ir smegenims
Klystate, jei manote, kad sportuojant auga tik raumenys.Otavos universiteto mokslininkai neseniai atliko studiją, kuri įrodė, kad mankšta, o ypač aerobikos pratimai – naudingi smegenims, nes skatina neuronų atsinaujinimo procesus.
Kaip žinia, smegenis sudaro neuronai, aktyvus neurogenezės, arba kitaip sakant, naujų neuronų kūrimo procesas, užtikrina gerą smegenų veiklą.
Mankšta ir mokymasis naujų sporto šakų – teniso ar net golfo – tai iššūkis smegenims, kurios priverčiamos „permodeliuoti“ neuronų jungtis.
Jau anksčiau mokslininkai nustatė, kad sportuojant, ar pavyzdžiui, bėgiojant, žmogų tarsi užlieja į euforiją panašus jausmas, nes smegenys gauna daugiau deguonies, suaktyvėja kraujotaka ir jos išskiria molekulės, kurias mokslininkai pavadino VGF. Ši medžiaga veikia kaip natūralūs antidepresantai.
Kol kas mokslininkams trūksta daugiau žinių, kaip ši organizmo išskiriama medžiaga veikia kitas kūno funkcijas, tačiau atlikti tyrimai su pelėmis, atskleidė, kad pelių, kurioms kasdien buvo leidžiama bėgioti besisukančiame būgnelyje, smegenyse buvo aptinkama VGF ir jos gyveno ilgiau, nei tos, kurios gyveno sėsliau ir priaugdavo viršsvorio.
Mokslininkai tikisi tęsdami tyrimus, nustatyti ar VGF molekulė galėtų būti naudojama gydant sklerozę ar kitus smegenų veiklos sutrikimus, tačiau neabejojama, kad fizinis aktyvumas padeda išlaikyti ne tik gražias kūno formas, bet ir gerina smegenų funkciją.