gallery

Romantiškas pabėgimas nuo prieškalėdinio šurmulio

Kai  prieš šventes miestuose išauga automobilių spūstys ir prasideda beprotiškas dovanų paieškų maratonas, slapta kyla noras šį laiką praleisti ramiau ir pasinerti į jaukią Kalėdų atmosferą su  artimiausiu žmogumi. Poilsio pasiūlymų portalo „Noriunoriunoriu.lt“ vadovė Diana Šubelko dalinasi idėjomis, kaip ir  kur galima romantiškai pabėgti nuo priešventinio šurmulio ir praleisti jaukų savaitgalį dviese.

Pajodinėkite žirgais

jodinejimas-ziema-pixabay-nuotrDaugelis klysta manydami, kad jodinėjimas žirgais – tai vasaros pramoga. Šiltai ir patogiai apsirengę aplankykite artimiausią žirgyną, kur turėsite galimybę susipažinti su žirgais ir išbandyti naują veiklą. Romantiški, ilgai neišblėstantys įspūdžiai lydės jus visą žiemą. „Noriunoriunoriu.lt“ vadovė dalijasi patarimais tiems, kurie dar niekad nebandė šios pramogos.

Kiek kainuoja?
Savarankiško jodinėjimo pamoka, priklausomai nuo pasirinkto žirgyno, kainuoja 9–15 Eur.
Pamoka su treneriu gali kainuoti ir apie 20 Eur.

Jojimo pamokos dažniausiai trunka nuo 45 min. iki valandos.

Kur galima jodinėti?
Jodinėti galima Alytuje, Vilniuje, Trakuose, Druskininkuose, Panevėžyje, Molėtuose, Telšiuose, Ukmergėje, Šilutėje, Kaune, Šiauliuose.

Ką turėti?
Svarbiausia turėti patogią avalynę (žema pakulne bei tvirtu padu) ir neslidžias, patogias kelnes. Šalmu, balnu ir kitomis apsaugs priemonėmis pasirūpina žirgynai.

Žirgai nebijo šalčio, todėl šia pramoga mėgautis galima tiek žiemą, tiek vasarą. Jojimo pamokos lauke nevyksta griaudėjant ar stipriai lyjant. Pastaruoju atveju pamokos gali būti perkeltos į jojimo maniežą.

Aplankykite mažą miestelį

D. Šubelko pastebi, kad poros vis dažniau renkasi ne savaitgalio skrydį svetur, o keliones į Lietuvos miestelius. Ar esate buvę Dubingiuose, Švėkšnoje, Varėnoje arba Ukmergėje? Puiki savaitgalio idėja: apsigyventi jaukiame viešbutyje, o dieną skirti pažinčiai su miesteliu ir jo apylinkėmis.

Ką aplankyti?
Jeigu apsistojote, pavyzdžiui, Anykščiuose, verta pamatyti šalia esantį Kavarską ir pasidomėti šio miestelio katino istorija. Taip pat užsukti į Andrioniškį bei senąsias partizanų slėptuves.

Jei savaitgalį planuojate leisti Trakuose, verta aplankyti Bražuolę ir joje esantį piliakalnį. Taip pat – Aukštadvarį ir garsiąją Velnio duobę.

Jeigu savaitgalio planuose – išvyka į Druskininkus, „Noriunoriunoriu.lt“ vadovė pataria nuvykti į netoliese esančią Liškiavą ir aplankyti ten esančius architektūrinius paminklus.

 Ką veikti mažame miestelyje žiemą?
Surenkite sau žiemos pikniką.
Išsirinkite dar nelankytą parką ar piliakalnį, pasiimkite termosą karštos arbatos, užkandžių ir pasimėgaukite tyla bei jaukiu pikniku išsirinktoje vietoje.

Aplankykite vietinę kavinukę.
Užsukite į vietinę kavinukę ir pasivaišinkite ten kepamais desertais ar karštu šokoladu. Pabendraukite su padavėjais – ten gyvenantys žmonės geriau už informacijos centrą galės rekomenduoti apsilankymo vertas vietas.

Aplankykite sendaikčių parduotuvę.
Sendaikčių parduotuvė gali atstoti ir muziejų, ir prekybos centrą, ir meno galeriją. Čia susipažinsite su daugybe ilgą istoriją turinčių daiktų, apžiūrėsite senovinius rakandus. Galbūt įsigysite ką nors sau arba atrasite puikių bei originalių kalėdinių dovanų artimiesiems.

 Apsilankykite SPA procedūrose dviem

Savaitgalio kelionių ekspertė D. Šubelko  rekomenduoja, kokios SPA procedūros suteiks malonumą dviems  ir padės atsipalaiduoti po darbų savaitės.

Masažas dviems.
Viešbučio SPA centrruose populiariausi masažai – tai klasikinis nugaros arba viso kūno masažas, giluminių raumenų arba atpalaiduojantis masažas. Masažai dviem paprastai atliekami tame pačiame kambaryje, todėl visada jausite vienas kito artumą.

Karališka diena jai ir jam.

Pasirinkę šią paslaugą, mėgausitės kelias valandas trunkančiais malonumais. Procedūrų rinkinį įprastai sudaro poilsis aromatinėje vonioje, kūno šveitimas, atpalaiduojantis viso kūno masažas, veido ir galvos masažas.

Pirtys ir baseinai.
Kartu išbandykite SPA centre esančias pirtis, atsigaivinkite baseine ir pasimėgaukite masažinėmis srovėmis.

Procedūrų kainos

Pasak „Noriunoriunoriu.lt“ vadovės,  procedūrų kainos priklauso nuo pasirinkto viešbučio. Įprastai minėtų paslaugų rinkiniai kainuoja nuo 50 iki 120 Eur. SPA procedūros neretai įtraukiamos ir į nakvynės kainą. Tokiems pasiūlymams dažnai taikomos įvairios akcijos, todėl savaitgalio nakvynes su procedūromis galima įsigyti ir nuo 50 Eur.