gallery

Rankų darbo muilas – puiki autorinė Kalėdų dovana

Artėjant Kalėdoms, metas pagalvoti apie dovanas, kuriomis nudžiuginsime artimuosius. Kas gali būti mieliau už rankų darbo dovanėlę. Gabalėlis kvapnaus jūsų sukurto muilo – puiki dovana sesei, mamai, močiutei ir vaikams.

Muilo gamybai namuose prireiks:

Indo – tiks ir virtuvėje naudojamas puodas, kurį po muilo virimo procese tereikės švariai išplauti
formelių – tinka silikoninės keksiukų formos, įvairių formų indeliai, pavyzdžiui nuo jogurto

Muilo bazės be kvapų ir dažiklių. Ji gali būti balta, bespalvė, ar ekologiška – įsigyti galima internetu ar specializuotose parduotuvėse (kainuoja apie 5-6 Eur 100 g.).

Eterinio aliejaus (mėgiamo kvapo): citrinų, apelsinų, levandų, rožių ir t.t – tik jokiu būdu nedėkite į muilą kelių aliejų.

Pasirinktų priedų: į muilą galima dėti medaus, kosmetinio molio, tarkuotos citrinos ar apelsinų žievelių, cinamono ar vanilės ir kt.

Pasirinktų žolelių: aguonų, džiovintų žiedlapių, ar žolelių (mėtų, rozmarinų, medetkų) ir pan.

Dažų: muilui dažyti tinka specialūs dažai vandens pagrindu. Spalvingus muilo raštus galima išgauti maišant kelias dažų spalvas.

Muilo pagrindą sudaro bespalvis muilas ir šiek tiek natūralaus kosmetinio aliejaus. Visi kiti priedai – kvapūs aliejai, žolelės, dažai suteikia muilui kvapą, spalvą ir patrauklų vaizdą.

Gaminimas ir proporcijos:

100 g bespalvio muilo
3-7 lašai eterinio aliejaus arba apie 15 lašų kvapiojo aliejaus (naudokite tik vienos rūšies kvapų aliejų)
1 valgomąjį šaukštą aliejaus (galima pasirinkti mėgiamą kosmetinį aliejų: avokado, abrikosų kauliukų ir pan.)
1-7 lašai dažų (tinka ir maistiniai)
1-3 arb. šaukšteliai kosmetinio molio
1-3 arb. šaukšteliai medaus

Muilą supjaustome peiliu, dedame į karščiui atsparų indą ir įstatę į puodą su vandeniu kaitiname ant mažos ugnies kol muilas ims tirpti ir virs į kisielių panašia mase. Muilą ištirpinti galima ir mikrobangų krosnelėje – tai užtruks apie 1 minutę, tik reikėtų būti atsargiems ir neperkaitinti.

Į skystą muilą lašinamas kvapusis aliejus, šaukštelis aliejaus, dažai bei pasirinkti priedai (molis, medus ar kt.). Viską gerai išmaišome ir tuoj pat supilstome į pasiruoštas formeles.

Priklausomai nuo formelių dydžio, muilas gali stingti apie 15-20 min., geriausia jam leisti apdžiūti per naktį.

Puikūs išbandyti muilo kvapų deriniai

Citrinų žievelės ir džiovintos mėtos

Gamindami šį muilą naudokite džiovintus mėtų lapelius ir tarkuotos citrinos žieveles. Šie du komponentai suteiks muilui spalvą, kuri ypač žaviai atsiskleis, jei naudosite bespalvę muilo bazę. Jei norite stipresnio kvapo – įlašinkite keletą lašų mėtų eterinio aliejaus.

Kava

Į muilo bazę įmaišius šaukštelį kakavos miltelių ir įlašinus keletą kavos esencijos, pasigaminsite rytui tinkamą muilą. Įdėjus į ruošiamą muilą panaudotų kavos tirščių šaukštelį – turėsite pilingui tinkamą priemonę.

Eukaliptų ir citrinų derinys

Keletas lašų citrinų ir eukaliptų eterinio aliejaus muilui suteiks kvapų, kurie prausiantis palengvins kvėpavimą ir bus puiki gydomoji priemonė nuo peršalimo ir slogos.

Idėjos vaikiškiems muiliukams

muiliukai_zaisliukai

 

Gaminti muilą smagu ne tik vaikams, bet ir kartu su jais.

Mažieji kartais nenori plautis rankų, tačiau jei pagaminsite muiliuką iš skaidrios masės, o viduje „paslėpsite“ mažą guminį žaisliuką, prausimasis neabejotinai taps maloniu užsiėmimu.

Beje, vaikiškiems muiliukams galima naudoti ramunėlių, medetkų žiedlapius ar ekstraktus. Taip prausimosi priemonei suteiksite ir antibakterinių savybių.