Prancūzė Priscilia Le Foll įveikė vėžį ir tapo „Toruk – the First Flight“ žvaigžde
Vaikystėje Priscilia Le Foll mieliau žaisdavo su berniukais nei su mergaitėmis. „Karsčiausi medžiais ir čiuožiau. Mane domino daug dalykų, buvau gana perspektyvi sporte, tačiau sulaukusi keturiolikos įsimylėjau dainavimą“, – sako 36-erių brunetė iš Pietų Prancūzijos, gegužės 22–26 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje viešėsiančiame „Cirque du Soleil“ šou „Toruk – the First Flight“ atliksianti šamanės vaidmenį. Tačiau dar visai neseniai jos, atrodo, jau ranka pasiekiamą svajonę sekė siaubingas košmaras.
Dainininkės karjera prasidėjo, kai Priscilia sudalyvavo talentų konkurse, į kurį draugai užrašė be jos žinios. „Nuolat dainuodavau, todėl draugai kartojo, kad turėčiau tuo rimtai užsiimti. Niekuomet negalvojau dainuoti profesionaliai, bet draugai buvo kitokios nuomonės… Pasirodymas konkurse buvo pirmas kartas, kuomet stovėjau scenoje. Puikiai prisimenu, kaip stipriai bijojau“, – atvirauja ji.
Pasirodymas buvo sėkmingas, komisija Prisciliai patarė toliau dainuoti, nes ji turi ypatingą gamtos dovaną.
Ji nenorėjo išgarsėti, nenorėjo būti žvaigždė, dalinti interviu ir savo atvaizdą matyti pirmuose bulvarinės spaudos puslapiuose. Priscilia tenorėjo būti laiminga scenoje: „Kiekviena diena, kai galiu dainuoti, man yra nuostabi.“ Ją pastebėjo „Cirque du Soleil“ atstovai ir pakvietė prisijungti prie naujai kuriamo šou „Toruk – the First Flight“. Deja, neapsakomas moters džiaugsmas truko neilgai.
2017 m. jai buvo diagnozuotas skydliaukės vėžys. „Tai buvo siaubinga žinia. Ji mane pritrenkė kaip turbūt kiekvieną, kuris niekada nėra tokios diagnozės girdėjęs. Iš pradžių bijojau, kad mirsiu, vėliau baiminausi, kad daugiau niekada negalėsiu dainuoti“, – apie sunkiausią gyvenimo momentą pasakoja Priscilia.
Praėjus mažiau nei trims savaitėms po diagnozės, moteriai buvo sėkmingai pašalintas navikas. Tačiau iki visiškos pergalės laukė ilgas kelias. Vos atsigavusi po operacijos, ji sužiojo kitą siaubingą žinią. Gydytojai uždraudė kalbėti. Dėl sunkaus uždegimo, savo balso stygų ji negalėjo naudoti tris mėnesius.
„Nuolat lydėjo baimė, kad balsas gali būti prarastas amžiams. Kai man leido kalbėti, pradėjau kalbėti labai lėtai. Mano balsas buvo kaip roboto – pati jo nepažinau“, – prisimena Priscilia.
Tuo metu ji gyveno dvejonėse, nuolat svyravo ant vilties ir visiškos nevilties slenksčio. Priscilia savo gyvenimo jau nebeįsivaizdavo be dainavimo, todėl sutelkė visas jėgas, kad atgautų tai, ką prarado – savo tikrąjį balsą.
„Jaučiausi kaip vaikas, pradėjęs mokytis vaikščioti“, – atvirauja ji. Padedant vokalo mokytojui, logopedui, kineziologui ir savo pačios ryžtui, Prisciliai pavyko pasiekti beveik neįmanomo. Jai pavyko ne tik susigrąžinti ankstesnę balso jėgą, bet ir įgyti platesnį vokalinį spektrą. Į sceną ji grįžo prabėgus vos keturiems mėnesiams po operacijos. Įsiliejo į „Cirque du Soleil“ šou, kuris tuo metu viešėjo Naujojoj Zelandijoje – šalyje, kurią svajojo aplankyti.
Šiandien į savo ligą Priscilia žiūri pagarbiai, nuolankiai ir netgi yra jai dėkinga – kovą ji baigė pergalingai. „Manau, kad vėžys pakeitė mano gyvenimą. Dabar džiaugiuosi kiekviena sekundės dalimi ir negaištu laiko nesąmonėms“, – sako šypsodamasi.
Ji liovėsi planavusi savo gyvenimą – gyvena dabartimi, tačiau ji vis dar svajoja. „Jaunystėje užsiiminėjau dailiuoju čiuožimu, neseniai vėl pradėjau treniruotis ant ledo. Svajoju vieną dieną suderinti abu dalykus – viename šou čiuožti ant ledo ir dainuoti“, – atskleidžia moteris.
Priscilia Le Foll bus galima išvysti Vilniuje, Pandoros planetos šamanės amplua. Jameso Camerono kino juostos „Įsikūnijimas“ įkvėptame „Cirque du Soleil“ šou ji kartu su perkusininku gyvai atlieka šūsnį mėlynųjų navių kūrinių. „Toruk – the First Flight“ Vilniaus „Siemens“ arenoje viešės gegužės 22–26 d. Trupė iš viso surengs septynis pasirodymus.