gallery

Maitinančios kaukės: skubi pagalba žvarbos paveiktai odai

Šiltas ir sausas oras patlpose, vėjas ir šaltis lauke – tikras išbandymas veido ir rankų odai. Kaip apsaugoti odą nuo oro permainų ir ką daryti, kai oda išsausėja arba ima šerpetoti?

Drėgmės trūkumas, šilto ir šalto oro kontrastai pirmiausia gali pažeisti veido ir rankų odą – ji tampa šiurškti, paraudusi. Ką reikėtų daryti pirmiausia?

Prieš einant į lauką, veido ir rankų odą būtina patepti maitinančiu kremu. Pavojinga eiti į lauką, ką tik nuprausus veidą ar rankas – drėgmė, likusi ant odos šaltyje gali virsti ledo kristalais ir pridaryti itin daug žalos.

Žiemą veidą geriau prausti drungnu vandeniu, nes karštas vanduo dar labiau džiovina odą.
Namuose reikėtų pasirūpinti oro drėkintuvais, bent jau miegamajame.

Ar būtina gerti daugiau vandens, kad oda neišsausėtų? Pasak, specialistų, vandens kasdien reikia išgerti apie 30 g vienam kūno masės kilogramui. Didesnis vandens kiekio išgėrimas odos išsausėjimo problemos neišspręs, todėl reikia imtis kitų priemonių: drėkinti odą išoriškai.

Puiki odos ir plaukų priežiūros priemonė – tai argano aliejus. Kas vakarą šiuo aliejumi galima pamaitinti veido ir kaklo odą, o taip pat ir plaukus.

Maitinančios kaukės šalčio paveiktai odai

Kai reikia suteikti skubią pagalbą nuo šalto ir sauso oro nukentėjusiai odai, geriausias būdas – pamaitinti odą namuose pasigaminta kauke iš natūralių produktų.

Moliūgo kaukės

Virto moliūgo tyrė su šaukšteliu cinamonu nuramins odą.

Virto moliūgo tyrę taip pat galima sumašyti su keliais šaukštais graikiško jogurto ir šaukštu medaus. Ši kaukė pamaitins veido odą, suteiks jai glotnumo, medus – puiki priemonė, suskirdusiai odai gydyti. Beje, medumi galima tepti ir nuo šalčio suskeldėjusias lūpas – tik pasistenkite medaus neulaižyti bent keletą minučių!

Avokado, medaus ir aliejaus kaukė

Į trinto avokado ir medaus kaukę galima įpilti šaukštelį aliejaus, kokio turite namuose – tinka tyras alyvuogių aliejus, argano, kokosų, migdolų. Ši kaukė sudrėkins, pamaitins odą, suteiks jai elastingumo.

Banano ir graikiško jogurto kaukė – taip pat efektyvi pagalbos priemonė nuo žvarbos nukelntėjusiai odai.

Kakavos ir kokosų pieno kaukė

Šiai kaukei reikės šaukšto natūralių kakavos miltelių ir 1-2 šaukštų kokosų pieno. Galima įdėti ir šaukštą medaus, jei oda itin pažeista. Ši kaukė tinka ir riebiai odai.

Alijošiaus ir graikiško jogurto kaukė

Jei namuose auginate alijošių – tuomet visuomet po ranka turite skubios pagalbos priemonę pažeistai odai. Alijošiaus šakelės vidų išskobkite ir įmaišykite į šaukštą graikiško jogurto.

Veido kaukę, užteptą ant veido odos reikia palaikyti apie 15 min, po to nuprausti drungnu vandeniu.

Daugiau kaukių, kurias galima pasidaryti namuose, receptų rasite čia.