gallery

Kaune bus statoma didžiausia šalyje gyvūnų ligoninė

Kaune ruošiamasi statyti Smulkiųjų gyvūnų ligoninę, kurioje bus gydomi naminiai augintiniai ir egzotiniai gyvūnai. Ligoninė išdygs prie Užnemunės gatvės esančiame trijų hektarų sklype, kurį Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos panaudos sutartimi 99 metams perdavė Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU).

Naujos LSMU Smulkiųjų gyvūnų ligoninės, kuri bus statoma šalia naujo planuojamo tilto per Nemuną, pastato bendras plotas sieks daugiau kaip 5 tūkst. kv. m. Ligoninėje be terapijos, chirurgijos, onkologijos, akušerijos ir kitų pagrindinių skyrių taip pat veiks egzotinių gyvūnų klinika, veterinarijos vaistinė, visą parą veikiantis gyvūnų kraujo donorystės centras, gyvūnų reabilitacijos centras, kuriame smulkiems gyvūnams bus teikiamos kineziterapijos, hidroterapijos, akupunktūros, gydymo lazeriu paslaugos.

Kane iškils moderni ligoninė gyvūnams

Gyvūnų ligoninėje veiks modernus chirurgijos operacinių skyrius, operacinės su įdiegta bendra vaizdo transliacijos sistema. Planuojamos įrengti šiuolaikinės klinikinės laboratorijos, pažangiausia gyvūnų ligų diagnostinė įranga.

Numatytas įrengti vaizdinės diagnostikos skyrius bus pritaikytas darbui su jonizuojančios radiacijos įrenginiais. Planuojama teikti kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tyrimų paslaugas ne tik smulkiesiems gyvūnams, bet ir žirgams.

Užkrečiamųjų ligų skyrius, izoliacinės, infekcinėmis ligomis sergančių gyvūnų karantinavimo ir gydymo patalpos bus įrengtos pagal patvirtintas biologinio saugumo ir biosaugos normas, užkirsiančias infekcinių ligų ir ypač zoonozių plitimo kelius ir platinimo galimybes.

Kaip sakė LSMU Veterinarijos fakulteto dr. L. Kriaučeliūno smulkių gyvūnų klinikos vadovė doc. dr. Birutė Karvelienė, būsima ligoninė atitiks aukštus technologinius ir biosaugos reikalavimus bei bus pritaikyta ne tik praktinei veterinarijos veiklai, bet ir praktinėms veterinarinės medicinos klinikinių dalykų studijoms.

Šiuolaikiškai įrengta gyvūnų ligoninė leis veterinarinės medicinos studijų programos studentams įgyti ne tik būtinąsias kompetencijas, bet ir jas pagilinti, nes specializuoti skyriai ir juose dirbantys veterinarijos gydytojai tam užtikrinti turės visas galimybes. Ne mažiau naujoji įstaiga pasitarnaus ir ruošiant veterinarijos gydytojus rezidentus. Klinikinėje bazėje bus organizuojami kvalifikacijos kėlimo kursai, universiteto ir užsienio veterinarijos specialistų paskaitos bei seminarai.

Naujosios ligoninės vieta patogi ir LSMU Veterinarijos fakulteto studentams ir dėstytojams, nes ją galės pasiekti pėsčiomis ar visuomeniniu transportu.

LSMU Veterinarijos fakulteto Dr. L.Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika (Tilžės g. 18), kuri šiuo metu yra didžiausia Lietuvoje, dirba 24 val. per parą. Čia teikiamos ne tik įprastos veterinarinės paslaugos, bet ir specialistų (neurologo, ortopedo, oftalmologo, gastroenterologo, onkologo ir kt.) konsultacijos. Klinikoje atliekama daugiau kaip 600 skirtingų procedūrų, prekiaujama veterinariniais vaistais. Pastaruoju metu klinika atnaujino ir išplėtė turėtą medicininę įrangą, leidžiančią siūlyti daugiau paslaugų.