gallery

Kartūs produktai padeda atsikratyti viršsvorio

Nuolat su viršsvoriu kovojantys žmonės išbando galybę dietų, tačiau jų atsisakius, pasiekti rezultatai palaipsniui išnyksta, o prieš kurį laiką ištirpę kilogramai vėl sugrįžta su kaupu. Atlikti tyrimai rodo, jog daržovių, pasižyminčių karčiu skoniu, įtraukimas į dienos maisto racioną ne tik padeda kovoti su viršsvoriu, bet ir yra naudingi sveikatai.

Kuo naudingos karčios daržovės?

Tai, kas kartu – neskanu. Taip galvoja daugelis. Tačiau kartūs produktai – labai svarbūs sveikatai ir turi dedelę įtaką virškinimo sistemai. Kartumo turintys produktai skatina virškinimo sistemos darbą, stimuliuoja fermentų gamybą, tulžies išsiskyrimą ir padeda organizmui geriau įsisavinti maistingąsias medžiagas.

Kartumynai naudingi saldumynų mėgėjams, kurie negali atsispirti pyragėliams ar saldainiams. Nuolat juos vartojant, cukraus kiekis kraujyje padidėja. Gliukozės lygiui kraujyje krentant, vėl kyla noras suvalgyti ką nors skanaus. Taip susidaro užburtas ratas – kuo daugiau saldėsių suvalgoma, tuo daugiau jų norisi, tuo labiau auga nepageidaujami kilogramai.

Sumažinti ne tik potraukį saldumynams, bet ir jų sukeltą neigiamą poveikį organizmui, galima užkandus ko nors kartaus. Tai padeda numalšinti alkį ir greičiau organizmui susidoroti su cukraus pertekliumi, kuris, jei „nesudeginamas“ intensyviai sportuojant, virsta riebalais.

Jei jau negalite atsisakyti saldumynų, tortus ar ledus pakeiskite juodu karčiuoju šokoladu.

Veikia detoksikuojančiai

Kartūs produktai veikia detoksikuojančiai ir padeda iš organizmo pašalinti kenksmingas medžiagas. Karčios daržovės valo kepenis, kraują. Vienos naudingiausių – arugulos salotos. Rytų medicinoje kartūs produktai kaip vaistas naudojami visų tipų virškinimo sutrikimams gydyti. Klinikiniais tyrimais įrodyta, jog suvalgius riebaus maisto, virškinimą pagerina karčių žolelių (pavyzdžiui, pelynų arba žalioji) arbata. Taigi, jei po sočių cepelinų porcijos, sustoja skrandis, vietoj tabletės mazymo galima išgerti karčios arbatos.

Karčios žolėlės, arbatos, prieskoniai, daržovės, tokie kaip pelynai, ramunėlės, žalioji arbata, kartusis moliūgas skatina metabolizmą. Šie produktai mažina apetitą ir yra puikus bei sveikas sprendimas, ieškantiems būdų sveikai atsikratyti viršsvorio.

Stiprina imunitetą

Jei vis dar manote, kad nuo šiol imti daugiau vartoti karčių produktų per mažai argumentų, belieka pridurti, jog jie stiprina imuninę sistemą ir apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų.

Kartieji produktai

Štai produktų sarašas, kuriame daug pažįstamų daržovių, salotų, prieskonių ir žolelių:

krapai
sezamų sėklos
kiaulpienės
krienai
rėžiukai
petražolės
ridikai
margainiai
alavijai
gencijonas
kalendra
arugula
kartiusis moliūgas
ilgoji ciberžolė
vaistinės ožragės sėklos
miežiai
bazilikas
salotos (įvairios rūšys)
ramunėlės