gallery

Kalėdinės dekoracijos. Gaminame patys

Kalėdinės dekoracijos viliojančiai šviečia ir blizga parduotuvių lentynose, tačiau jų kainos dažnai būna tikrai ne viliojančios. Pasigaminti šventinių dekoracijų, kurioms išleisite vos eurą kitą, galite ir namie. Be to, įsitraukę į šį kūrybinį procesą visa šeima, šauniai praleisite laiką.

Pasivaikščioję parke ar miške rasite Kalėdų eglės žaisliukams ir dekoracijoms reikalingų medžiagų: eglių ir pušies šakų, konkorėžių ir samanų.

 

Konkorėžių eglutės

Dažytų konkorėžių eglutė
Dažytų konkorėžių eglutė
Suklijuotų konkorėžių eglutė
Suklijuotų konkorėžių eglutė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkorėžius taip pat galima paversti spalvinga puokšte, kuri primins vasarą. Iš įvairiomis spalvomis dekupažui skirtais dažais nuspalvintų  konkorėžių galima pasigaminti girliandą, pritaisius kaspinėlį, paversti juos ant eglutės kabinamais žaisliukais, ar papuošti eglių šakų vainikus.

Spalvoti gėlės primenantys konkorėžiai
Spalvoti gėlės primenantys konkorėžiai

 

Kalėdinės dekoracijos iš sukulentų ir eglių šakų

Jei norite šiais metais išsiskirti originalumu, tradicinį Kalėdinį vainiką nupinkite ne iš eglių ar pušų šakų, bet pavyzdžiui su gyvais mini sukulentais. Iš jų taip pat galima sumeistrauti eglutę, kuria galėsite papuošti šventinį stalą. Tokiai gyvai dekoracijai prireiks pagrindo, vielinio tinklelio susukto į piramidę ir samanų.

Eglutė iš sukulentų
Sukulentų eglutė
Žirgo galva nupinta iš eglių šakų
Žirgo galva nupinta iš eglių šakų

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš eglių ir pušų šakelių galite nupinti įdomią figūrą-dekoraciją, kuria džiaugsitės kas kartą grįžę namo. Kaip kad ši iš šakų nupinta žirgo galva, kuri puošia namų duris.

 

Žaismingos siurprizų dėžutės

Eglutės žaisliukai iš degtukų dėžučių
Spalvingi paveikslėliai iš degtukų dėžučių

 

Tuščios dėžutės nuo degtukų gali virsti spalvingais žaisliukais, kurie ne tik papuoš eglutę, bet ir vilios vaikus, jei jose paslėpsite po mažą siurprizą: saldainį ar žaisliuką.

 

 

 

 Popierinės gėlės ir žvaigždės

 

dekoracijos iš senos knygos lapų
Dekoracijos iš senos knygos lapų

 

 

 

Senos knygos ar natų sąsiuvinio lapus susukęi į tūteles ir suklijavę  keliais sluoksniais tarsi žiedlapius, pasigaminsite žavingas gėles ar žvaigždes.  Kiekvienam šeimos nariui galima pagaminti vardinę dekoraciją.

 

 

 

 

 

 

Dekoruotos lemputės 

Dekoruotos lemputės

 

Senos lemputės dekoruotos dekupažo dažais virsta originaliais eglutės papuošalais, o įrėminti štai tokiame ryškiame paveikslo rėmelyje – atrodo ypač originaliai.

 

 

thewhoot.com nuotr., www.balionunamai.lt, www.diycrafts.com