gallery

Kaip perkelti piešinį ant medinio paviršiaus?

Dekoruojant medinius paviršius praverčia ne tik asmeniniai tapytojo gabumai ar įprastos dekupažo priemonės. Perkelti norimą paveikslėlį galima ir turint dvi priemones – vaškuoto popieriaus ir rašalinį spausdintuvą. Tokiu metodu galima dekoruoti nedažytus ir dažytus medinius paviršius.

Kaip tai daroma?

Pasirinkus piešinį, kurį norėsite perkelti ant medinio daikto – baldo, dėžutės ir pan. – apdorokite jį turima photo editor programėlė jei reikia. Piešinį gali tekti apkarpyti, o jei jame yra užrašų, jį teks paversti veidrodiniu atspindžiu.

 

 

Spausdinimui paruoštą piešinį rašaliniu spausdintuvu atspausdinkite ant vaškinio popieriaus (piešinys turi būti spausdinamas ant vaškuotos popieriaus pusės). Jei naudosite virtuvėje naudojamą popierių, iš ritinėlio iškirpkite tokios formos lapą, kad tilptų į spausdintuvą.

 

dekupažas
Piešinį su užrašais ir skaičiais reikia paversti veidrodiniu atspindžiu

piesinys dekupazui

Ypač populiaru puošti medinius daiktus vintažiniais piešiniais

 

 

 

Prieš perkeliant piešinį dekoruojamą medžio paviršių nuvalykite šiek tiek drėgna kempine, vandens perteklių nuvalykite sausa šluoste.

Atspausdintą piešinį (dažyta puse) prispauskite ant dekoruojamo paviršiaus ir prilaikydami trinkite, pavyzdžiui, kreditine kortele, kol dažai prilips prie medžio. Kuo daugiau trinsite, tuo ryškiau paveikslėlis atsispaus ant paviršiaus. Atsargiai nuimkite popierių ir pamatysite rezultatą!

piesinio perkelimas dregna kempinele piesinio perkelimas ant medzio

Tokiu būdu dekoruotą medinį daiktą galima padengti laku arba nuvaškuoti dekupažui skirtu vašku. Arba jei turite bičių vaško ir aliejaus (tiks ir alyvuogių), galite pasidaryti medienai tinkamo impregnanto. Ši priemonė gaminama tokiomis proporcijomis: 1 dalis vaško, 1/4 aliejaus. Vašką ir aliejų reikia pašildyti karšto vandens vonelėje, kol ištirps vaškas ir susimaišys su aliejumi. Perpilkite vašką į stiklinį užsukamą indą.

 

 

 

Gražių paveikslelių dekoravimui galima rasti čia.