gallery

Kaip namuose pasigaminti šampūno

Seniau, kai nebuvo kosmetikos pramonės, mūsų mamos ir močiutės plaukų priežiūrai naudodavo paprastas priemones, kurių ir dabar atrasite savo virtuvėje.
Pasigaminti šampūną ir kondicionierių namuose tikrai labai paprasta.

 

Putoklių šampūnas

Putoklis
Putoklis

Putoklių arba  kitaip dar vadinamos muilo šaknys – tai ekologiška priemonė, kuri tinka ne tik šampūnui, bet ir skalbimo mišiniui gaminti. Putoklių šaknų galima įsigyti specialiose vaistažolių krautuvėlėse, vaistinėse, arba prisikasti pavasarį jų gamtoje.

1.5 šaukšto džiovintų susmulkintų šaknų reikia užpilti puse litro vandens ir pamažu pavirti puode apie 20 min. Į mišinį galima dėti ir kitų mėgiamų bei plaukus striprinančių žolelių: dilgėlių, mėtų, ramunėlių, petražolių, rozmarinų, šalavijų. Papildomas žoleles sumeskite į jau nukaistą puodą, uždenkite dangčiu ir palikite atvėsti. Ataušusį šampūną nukoškite ir supilkite į tamsų buteliuką. Sunaudokite per 10 dienų.

 

Kiaušinio trynių šampūnas

Išplakite du trynius ir švelniai jais įmasažuokite į drėgnus plaukus, šaknis ir odą. Po šios procedūros plaukus kruopščiai išplaukite šiltu vandeniu. Jei vargina sausa galvos oda, į kiešinio trynius įlašinkite šiek tiek alyvuogių, ricinos ar avokadų aliejaus.

 

Ruginių miltų šampūnas

Šiuo būdu galvas trinko daugelio mūsų tėvai ir seneliai. Keletą šaukštų ruginių miltų reikia užpilti šiltu virintu vandeniu ir išmaišyti. Gauta tyrele užtepami drėgni plaukai ir keletą minučių sukamais judesiais pamasažuojama galvos oda. Išplaunama šiltu vandeniu.

Vietoj ruginių miltų tinka ir sužiedėjusi ruginės duonos riekė.

 

Garstyčių ir muilo riešutų šampūnas

 

Muilo riešutai
Muilo riešutai

 

Muilo riešutai, kaip ir putoklių šaknys – ekologiška ir universali švarinimo priemonė. Šie Azijoje ant medžių augantys riešutai naudojami vietoj skalbimo miltelių, o iš jų nuoviro galima pasigaminti puikaus odos nedirginančio prausiklio, šampūno ir namų priežiūrai skirtų valiklių.

Šampūnui reikės 3 vnt.  muilo riešutų, šaukštelio garstyčių miltelių, 100 ml vandens. Riešutai verdami puode apie 15 – 20 min, nukaitus galima įdėti saujelę džiovintų rozmarinų. Skystis nukošiamas ir šmaišomi garstyčių milteliai. Į ataušusį šampūną galima įlašinti kvapaus eterinio aliejaus lašelį.

 

Šis šampūnas su garstyčiomis – puikiai tinka riebaluotis linkusiems plaukams.

 

Plaukų kondicionierius

 

Naudojant šį kondicionierių, plaukai ne tik kvepės, bet ir žvilgės, taps lankstūs ir minkšti.

Puodelyje užplikykite pasirinktas žoleles (dilgėles, ramunėles, melisą, mėtas, čiobrelį, rozmariną) ir uždengtas palikite ataušti. Nukoštą skystį perpilkite į tamsų buteliuką ir įpilkite 40 ml obuolių acto.

 

Visas namuose pasigamintas plaukų priežiūros priemones reikėtų laikyti šaldytuve ir sunaudoti per 2 savaites. Jei priemonių pasigaminsite per daug, galima jas užšaldyti ledų maišeliuose ir laikyti šaldiklyje, kol prireiks.