gallery

Ką tavo pomėgiai sako apie tave?

Ar kada susimąstėte, kad potraukis užsiimti tam tikru hobiu, tiesiogiai susijęs su mūsų charakterio savybėmis ir net turi įtakos karjerai? Pažinkite save geriau ir galbūt atrasite naujų galimybių, kaip savo pomėgį pritaikyti (naujame) darbe.

Ištvermės reikalaujančios sporto šakos

Pomėgis bėgioti, važiuoti dviračiu ar plaukti rodo, jog žmogus yra ištvermingas, atkaklus ir pakankamai užsispyręs – tai geriausios savybės, kurių reikia geram pardavėjui ir verslo plėtros specialistui.

Rizikingos sporto šakos

Adrenalino poreikis kai kuriuos žmones verčia nuolat ieškoti naujų potyrių. Žmonės, kurie nuolat siekia įveikti dar vieną gyvenimo iššūkį, neretai užiima alpinizmu, kalnų dviračių sportu, aviacija ar šuoliais paršiutu. Tokios asmenybės – aiškūs lyderiai, kurie priimdami sprendimus nebijo rizikuoti ir gali vadovauti kolektyvui.

Kūrybiniai užsiėmimai

Žmonės, kuriems patinka gaminti maistą, piešti, užsiimti fotografija ir kitokiai meniška veikla, be abejo, išduoda, kad – tai kūrybiška asmenybė. Tokiems žmonėms labiausiai prie širdies tokios dinamiškos profesijos sritys, kaip reklama, dizainas, ryšiai su visuomene ir pan.

Komandinis sportas

Mėgstantys kartu su draugais pažaisti futbolą, krepšinį ar kitą komandinį sporto žaidimą paprastai puikiai integruojasi didesniuose darbo kolektyvuose ir geba su bendradarbiais siekti bendrų tikslų. Tokiomis savybėmis pasižyminčių darbuotojų laukia bet kurios korporacijos, tačiau komandinio sportro mėgėjai geriausiai jaučiasi dirbdami komandinį darbą, o ne vieni užsaidarę darbo kabinete.

Strateginiai žaidimai

Spęsti logines užduotis palinkus prie kryžiažodžių ar šachmatų lentos labiau linkę tie, kas proto mankštą vertina labiau nei raumenų treniruotes. Šių žaidimų gerbėjai yra geri verslo politikos strategai ir planuotojai, kurie geba įvertrinti rizikas ir numatyti taktinius veiksmus, tam, kad prieš varžovus (konkurentus) nuolat būtų keliais žingsniais priekyje.

Rašymas

Polinkis į eilėraščių ar prozos kūrybą, rodo, kad žmogus turi didelį kūrybinį potencialą, kurį galėtų naudingai išnaudoti sukūręs savo blogą, ar tapęs kokio leidinio ar portalo tekstų autoriumi.

Knygos ir muziejai

Mėgstantys leisti laisvalaikį su knyga ar lankydami parodas muziejuose yra nuolat alkani naujų žinių ir įkvėpimo. Tokie žmonės geriausiai jaučiasi dirbdami tiriamąjį darbą, kuriam reikalingas gabėjimas analizuoti ir rinkti informaciją bei nuolatinis troškimas atrasti kažką nauja.

Žvejybazvajyba

Ilgai ir tyliai sėdėti su meškere rankoje pavyksta tik labai kantriems žmonėms. Šia charakterio savybe pasižymi geriausi pedagogai ir socialiniai darbuotojai.

Kam žmonėms reikalingas hobis?

Žmonės užsiima įvairia „užklasine“ veikla po darbo todėl, kad tai jiems padeda išreikšti tam tikras emocijas ir jausmus. Arba kitaip sakant, – „nuleisti garą“. Šis poreikis būdingas visiems žmonėms be išimties. Tačiau kai kuriais atvejais, mėgstama veikla, pavyzdžiui, sporto salių lankymas išduoda, kad žmogus, siekdamas savo kūno linijų tobulumo, tuo pačiu trokšta patraukti ir kitų dėmesį, kurio galbūt nesulaukia šeimoje.

Yra žmonių, kurie neturi hobio, arba bent to nepripažįsta. Pasak psichologų, tai gali reikšti, jog žmogus nesijaučia laimingas ir nuolat jaučiasi esąs „auka“, o dėl savo nesėkmių yra linkęs kaltinti aplinkinius.

Tie, kas visą savo laisvą laiką praleidžia žaisdamas kompiuterinius žaidimus, psichologų teigimu, dažniausiai būna nepatenkinti savo gyvenimu ar darbu ir dėl to jaučiasi bejėgiais. Virtualiame žaidime tokie žmonės siekia „atsigriebti“ ir tarsi perkelti savo neišnaudotas galimybes kontroliuoti situaciją į virtualų pasaulį.