gallery

Darbas vasarą: kaip neprarasti produktyvumo?

Įsibėgėjus vasarai, daugelio žmonių mintys darbo metu neretai nukrypsta į svajones apie atostogas arba prisiminimus tik ką grįžus iš jų. Jokia paslaptis, kad dėl minčių apie šiltą popietę paplūdimyje, mažėja mūsų produktyvumas. Deja, darbai nelaukia ir norisi to ar ne, jų tenka imtis. Todėl pateikiame keletą naudingų patarimų, padėsiančių išlikti produktyviais darbe net ir vasarą.

Išsikelkite kitos dienos tikslus dar iš vakaro

Jeigu iš vadovo gavote skubių darbų, kurie privalės būti padaryti jau rytoj, turėtumėte susiplanuoti ateinančios dienos darbus dar vakare, prieš paliekant darbo stalą. Tai ypač svarbu tiems, kurie prie viso to turi ir kitų, nuolatos atidėliojamų užduočių. Darbų sąrašas padės vizualiai matyti, ką turite padaryti, taip bus lengviau susidėlioti prioritetus, o svarbiausia – neleis nieko pamiršti.

Nepamirškite reguliarių pertraukų

Reguliarios pertraukos kas valandą, trunkančios nuo 5 iki 10 minučių yra itin rekomenduojamos dirbantiems protinį darbą. Tiesiog išeikite trumpam pasivaikščioti, įkvėpkite gryno oro arba artimiausioje kavinukėje nusipirkite puodelį kavos. Trumpos pertraukėlės tikrai turės teigiamos įtakos Jūsų produktyvumu, pailsinę savo protą ir suaktyvinę kraujotaką, grįžę prie ekrano, į viską žvelgsite žvitresnėmis akimis.

Stenkitės nedaryti daug užduočių vienu metu

Darbas biure dažnai neapsiriboja vienos užduoties atlikimu – paprastai tuo pačiu metu reikia padaryti net ne kelias, o penketą jų ar dar daugiau. Nors šiandien to išvengti beveik neįmanoma, turėtumėte pasistengti kiek įmanoma labiau koncentruotis į vieną užduotį, o ją pabaigus, imtis kitos. Tyrimai įrodė, kad žmogus vienu metu atlikdamas kelias ar daugiau užduočių yra ne tik labiau išsiblaškęs, bet ir nukenčia jo darbų kokybė.

Pašalinkite trikdžius

Nors dirbant biure išvengti triukšmo, neplanuotų skambučių, kolegų klausimų ir kitų trikdžių praktiškai nėra įmanoma, stenkitės susikoncentruoti į darbus. Leiskite kolegai mandagiai suprasti, kad apie jo atostogų įspūdžius šnektelsite kiek vėliau, užsidėkite ausines, pasileiskite mėgstamą melodiją ir kibkite į darbus. Koncentruodamiesi tik į juos, nuveiksite daug daugiau.

Skubiems darbo reikalams – speciali programėlė

darbo produktyvumasSkambučiai, SMS žinutės, elektroniniai laiškai, įvairūs priminimai ir kiti darbo reikalai mus pasiekia per daugybę skirtingų kanalų, todėl norint visą tai sugaudyti ir nieko nepamiršti, mes ne tik blaškomės, bet tam paaukojame ir daug laiko, todėl geriausia turėti viską vienoje vietoje. Šiam reikalui tinka specialiai produktyvumui gerinti sukurtos išmanios programėlės, tokios, kaip „Samsung Focus“, kurios leidžia valdyti skambučių srautą, planuoti įvairias užduotis, gauti priminimus ar laiškus tiesiog vienoje platformoje. Tai itin pravartu tiems, kurių didžiąją darbo dalį sudaro įvairūs susitikimai.

Nepersivalgykite per pietų pertrauką

Išaušus pietų metui, stenkitės nepersivalgyti, mat nuo sunkaus maisto dažnai aptingstama, apima mieguistumas. Tad vietoj itin sočių pietų, geriau pasirinkite lengvą maistą bei pasirūpinkite sveikais užkandžiais, pavyzdžiui riešutais, uogomis ar vaisiais. Be abejo, jūsų užkandžių meniu neturėtų būti cukrumi prisotintų maisto produktų bei energetinių gėrimų, nes jie ne tik kenkia sveikatai, bet ir žvalumo bei energijos suteikia tik trumpam.

Griežtai laikykitės terminų

Nustatytų terminų laikymasis ir užduočių įvykdymas laiku yra būtina kiekvieno darbuotojo atsakomybė. Norėdami dirbti produktyviau, stenkitės užduotis atlikti netgi anksčiau, nei nustatytas terminas. Dienos pabaigoje pamatysite, kad nuveikėte daugiau nei planavote, išvengsite streso ir, galbūt, galėsite anksčiau išeiti namo.