gallery

Nemėtykite pinigų į balą: svarbiausi daiktai sportuojantiems

Ne paslaptis, kad sporto pasaulyje taip pat vyrauja drabužių bei aksesuarų mados, tačiau stengdamiesi būti stilingi net ir sporto klube ar bėgant paupiu, žmonės kartais persistengia ir tik vėliau suvokia, kad sporte svarbiausia praktiškumas. Jei, atėjus vasarai, nusprendėte atsinaujinti garderobą bei kitas sportui reikalingas priemones arba dar tik ruošiatės pradėti mankštintis, štai keletas patarimų, kurie padės ne tik išsirinkti tinkamiausius atributus, bet be reikalo neišmesti pinigų į balą.

Speciali apranga

Prieš renkantis aprangą nesikliaukite senaisiais stereotipais, jog sintetika esą prastas pasirinkimas. Mat sintetinę aprangą ne tik lengviau prižiūrėti – yra tokių sintetinio pluošto technologijų, kurios geriau sugeria ir garina prakaitą ar netgi šaldo kūną, o tai, ypač tinka sportuojantiems šiltuoju metų laiku. Nepamirškite, kad apranga turi būti elastinga, nevaržanti judesių, o tam itin tinka tamprės, aptempti marškinėliai. Beje, lyjant lietui ir pučiant stipriam vėjui, atsakingai rinkitės ir viršutinį rūbų sluoksnį – tokiais atvejais svarbiausias ne tik patogumas bei jų svoris, bet ir apsauga nuo drėgmės ar vėjo.

apranga sportuojantiems

Patogi avalynė

Patogi avalynė yra bene svarbiausias dalykas sportuojantiems. Žinoma, skirtinoms sporto šakoms tinka ne vienoda avalynė, tad nesikuklinkite ir atėję į parduotuvę apie geriausiai tinkantį variantą pasikonsultuokite su specialistais. Pavyzdžiui, jei šią vasarą ketinate bėgioti, visų pirma, turėtumėte atkreipti dėmesį į jų padą. Šiuo atveju jis turi būti storas tam, kad sugertų smūgio jėgą statant kojas ir apsaugotų ne tik jas, bet ir sumažintų apkrovą, tenkančią nugarai. Universali taisyklė, galiojanti nepriklausomai nuo sporto šakos: rinkitės „kvėpuojančią“ ir lengvą avalynę, pasižyminčią geromis oro pralaidumo savybėmis – pėdos jums bus dėkingos.

Fizinio aktyvumo matuoklis

Kiekvienam sportuojančiajam, ypač tam, kuris tik pradeda užsiimti fizine veikla, labai svarbu fiksuoti savo rezultatus. Nepaisant to, kad mes geriau jaučiamės, sportuodami vis ieškome įrodymų, kurie galėtų tą patvirtinti arba rezultatų, kuriuos vis norėtume pagerinti Todėl šiandien sportuojančiųjų tarpe itin populiarūs tapo tam skirti įvairūs išmanūs prietaisai. Pavyzdžiui, išmanioji apyrankė „Samsung GearFit2“ leidžia ne tik sekti savo širdies dažnį, bet ir išsaugoti savo treniruočių statistiką, fiksuoti bėgimo maršrutus. Tad jei norite stebėti savo pažangą ir dalintis progresu su kitais, fizinio aktyvumo matuoklį ant riešo turėti tiesiog privalote. Jei sportuoti ketinate iš tiesų aktyviai ir ne tik saulei šviečiant, atkreipkite dėmesį į jo patvarumą bet ir atsparumo vandeniui savybes.

Motyvuojanti muzika

Moksliniai tyrimai įrodė, kad muzikos klausymasis sporto metu gali pagerinti rezultatus net 15 procentų. Muzika padeda ne tik atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienybės, bet ir įkvepia bei motyvuoja. Būtent dėl šių priežasčių ausinės yra labai naudingas atributas kiekvienam sportuojančiajam. Tiesa, venkite didelių, ausis dengiančių ausinių, tai nėra nei praktiška, nei patogu. Šiandien aktyviai sportuojantys jau pamėgo specialias belaides ausines, kurios jungiasi su telefonu „Bluetooth“ ryšiu, mat tokiu atveju galima pamiršti kabančius ir kartais be galo trukdančius laidus.