gallery

Atskleistas konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ pranešėjų sąrašas: to Lietuvoje dar nebuvo

Visos esamos ir būsimos Lietuvos mamos kalendoriuose turėtų pasižymėti balandžio 28-ąją dieną. Į antrąjį susitikimą kvies konferencija sąmoningoms mamoms „Sveika ir laiminga mama“, vyksianti naujojoje Vilniaus „Siemens“ arenos erdvėje „Confer by Siemens arena“. Pernai sužavėjusi minias, šiemet vienintelė tokia konferencija Baltijos šalyse žada būti dar įspūdingesnė – pranešėjų gretose 12 ryškių užsienio ir Lietuvos mokslininkų, lektorių, autorių, trenerių.

„Pernai pamatėme, kokia aktuali sąmoningos motinystės žinia yra Lietuvos moterims. Ir jei pernai daugiau dėmesio teko moteriai, tai šiemet mūsų pranešėjai nemažai kalbės ir apie vyrus – juk jie taip pat išgyvena didelių pokyčių, su kuriais tenka susidoroti. Tik visi kartu vieni kitus apgaubdami dėmesiu, meile ir pagarba galime susikurti džiaugsmo ir atradimų kupinus gyvenimus“, – sako konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ organizatorė Inga Jablonskė.

Šiųmetės konferencijos šūkis „Vaikai auga, auk ir tu“, tad ir gvildenamų temų amplitudė gana plati – nuo sveikatos atradimų, vidinių traumų gydymo iki besąlygiškos meilės ir bendros aktyvios veiklos su vaiku idėjų. Be to, kiekviena tema orientuota į ateitį, t. y. kaip elgtis dabar, kad ateityje galėtume džiaugtis klestinčia savimi ir savo atžala.

„Anksčiau motinystė buvo grįsta iš kartos į kartą perduodamomis žiniomis ir intuicija. Šiandien turime milžinišką kiekį informacijos, su kuria susidoroti ir atsirinkti sau tinkamiausią, yra gana sudėtinga. Konferencija „Sveika ir laiminga mama“ yra koncentruotas vienos dienos filtras, pateikiantis aktualiausias įžvalgas. Tai didelis įkvėpimas ir žingsnis link siekio būti sveika ir laiminga“, – teigia I. Jablonskė.

Bene ryškiausia konferencijos žvaigždė – JAV endobiogeninės medicinos ekspertas dr. Kamyaras M. Hedayatas, pas kurį keliauja pacientės iš visos pasaulio. Dr. K. M. Hedayatas padės įveikti vieną didžiausių šių dienų iššūkių – sustiprinti savo fizinę ir emocinę sveikatą. Pasitelkdamas endobiogeninę mediciną, dr. Hedayatas gydė JAV kariuomenės veteranus. Vėliau ši sėkminga jo patirtis tapo „Netflix“ dokumentinio filmo dalimi.

Ypatingą patyriminę paskaita pirmą kartą Lietuvoje ruošia emocinio intelekto lavinimo instruktorė Andrė Amiya Pabarčiūtė. Paskaitoje, kurioje susijungs gyvai atliekama muzika, vaizdas ir meditacija, A. Pabarčiūtė pasakos, kaip pasiekti tokius santykius, kurie būtų paremti tikra, neskaudinančia ir nenuviliančia meile. Lektorė pateiks naują, išlaisvinantį požiūrį į svarbiausias asmeninio gyvenimo ir santykių su savimi situacijas.

Ne mažiau intriguoja ir jaunystėje į JAV išvykusios lietuvių kilmės autorės, ugdymo specialistės bei kompozitorės Foreli Blinstrubaitės-Kramarik pranešimas. Už Atlanto moteris sukūrė šeimą ir kartu su vyru Marku užaugino 5 vunderkindus. Foreli su konferencijos dalyviais pasidalins savo patirtimi bei pateiks tikslias metodikas, kaip atpažinti ir atskleisti savo vaiko talentą bei sėkmingai realizuoti save.

Sunkią ligą įveikusi švedė Suzanne Lundborg jau daugiau nei 30 metų ieško atsakymo, kodėl žmonės serga. Vieninteliu pranešimu Lietuvoje ji pasidalins savo atradimais sveikatos srityje ir padės kiekvienai moteriai susikurti asmeninį geros sveikatos projektą.

Charizmatiškasis konferencijos svečias – fizikos mokslų daktaras Zarey įsitikinęs, kad kiekviename mūsų slypi natūralus laimės šaltinis. Tačiau tas „žaidybinis aš“ bėgant metams kažkur pasislepia. Savo pranešimu Zarey kvies „prikelti“ įgūdžius, kuriuos esame palikę vaikystėje.

Dvasine akušere vadinama JAV gyvenanti lektorė Elena Tonetti-Vladimirova papasakos apie pasąmonėje giliai tūnančias psichologines traumas ir atskleis, kaip jų atsikratyti. Jos įžvalgos jau išlaisvino ir grąžino jaunatvišką džiaugsmą daugybei žmonių visame pasaulyje.

Kaip gyventi amžiname medaus mėnesyje, atskleis emocinio ir dvasinio intelekto mokymų pradininkas Lietuvoje Rimvydas Židžiūnas. Aktyvi verslininkė ir visuomenininkė Inga Jablonskė įvardins, kokius 7 supertalentus dažniausiai užmiršta mamos. Žinomas lektorius Ignas Bakėjus pasidalins asmenine laimingo trijų vaikų tėčio ir 14 metų santuokoje jau pragyvenusio sutuoktinio istorija. Sertifikuota šokių terapijos ir judesio mankštų trenerė Rūta Lėlytė padės per šokį pažinti savo vaiką ir sustiprinti judviejų ryšį. Staigmeną ruošia vaikų meninio kolektyvo „Džimba“ trenerė Viktorija Buder-Macijauskienė.

Šiemet per konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ temas dalyvius lydės TV laidų ir renginių vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė.