gallery

Maljorka: atrakcijos ant žemės ir po žeme, vandeny ir po vandeniu

Įspūdingiausi Maljorkos miesteliai, parkai ir požeminis pasaulis

 

Savaitė ar dvi nuostabaus grožio Ispanijai priklausančioje Maljorkos saloje prabėga akimirksniu. Tačiau įspūdžių iš jos galima parsivežti ilgam. Ką verta aplankyti ir pamatyti, kad atostogomis liktų patenkinti ir vaikai, ir tėvai?

Štai keletas dienos maršrutų idėjų keliaujantiems į Maljorką su šeima ir trokštantiems patirti nuotykių ne tik paplūdimyje, bet ir po vandeniu ir net po žeme.

 Valdemosa – Solleras

Valdemosa – jaukus miestelis kalnuose, garsus savo vienuolynu, kurį 1399 m. įkūrė kartūzų vienuolių ordinas.Tačiau dar prieš vienuolyno įkūrimą čia savo rūmus pasistatė Ispanijos karališkoji šeima.

Valdemosos vienuolynas Maljorkoje – šiandien viena garsiausių istorinių vietų, iš kurios vietiniai faktiškai ir išsilaiko, o pastaraisiais metais jis iš paprasto kalnų miestelio virto išpuoselėtu ir išgražintu turistų traukos centru. Į Valdemosos garsųjį vienuolyną atgauti sveikatos ir šiltai praleisti žiemų, ne vieną šimtmetį traukia ne tik turistai, bet ir garsūs žmonės iš įvairių šalių. Vienuolyne įrengta atskira ekspozicija Friderikui Šopenui bei Žorž Sand, kurie čia ne tik ilsėjosi ir gydėsi, bet ir kūrė.

Vienuolynas ir bažnyčia Valdemosa miestelyje
Vienuolynas ir bažnyčia Valdemosa miestelyje

 

Valdemosos vienuolyno senoji vaistinė
Vienuolyno senoji vaistinė, kuioje galima pamatyti archaiškų gydymo priemonių

Ž.Sand čia likus vos keletui savaičių iki mirties parašė savo paskutinį filosofijos traktatą. Už galimybę pasivaikščioti po garsiojo kompozitoriaus kambarius ir pamatyti jo fortepijoną, teks sumokėti papildomus 4 EUR ( bilietas į vienuolyną suaugusiajam kainuoja 8 EUR).

Šiuolaikinio meno žinovams turėtų palikti įspūdį ir vienuolyno turima bei eksponuojama Picaso bei Miro paveikslų kolekcija.

 

Valdemosos vienuolyne lankėsi daug kilmingų bei garsių žmonių: Japonijos imperatorius, prezidentai iš Kinijos, JAV, Austrijos, Urugvajaus, Portugalijos, Venesuelos.

Pasivaikščiojus Valdemosos gatvelėmis, išgėrus kavos su maljorkietiškomis bandelėmis ir įsigijus suvenyrų namiškiams (čia gera vieta tokiems pirkiniams), galima patraukti toliau – į Sollerą.

Solleras

Šis miestelis didžiuojasi vieninteliu Maljorkoje veikiančiu „siauruko“ geležinkeliu, kuriuo vežiodamas turistus iš miestelio centrą į Sollero uostą, puškuoja senovinis traukinukas.

traukinukas Soller miestelyje Maljorkoje
Per Sollero miestelį puškuoja senovinis traukinukas

Miestelio centrinėje aikštėje stovi įspūdinga šv. Bartolomiejaus bažnyčia, kurią čia XIII a. atsidėkodamas užkariaujant Maljorką pastatė Aragono karalius.

Šimtmečius stovinti bažnyčia po daugybės renovacijų nuolat mainėsi, ir jos architektūroje susipina daugybė stilių – nuo gotikos, baroko iki art-Noveau.

Dabar ji primena kiek mažesnę Barselonoje stovinčią Gaudi Sagrada Familia katedros kopiją, kurios bokštai primena smėlio pilis.

Šalia bažnyčios esančioje aikštėje verda viso miestelio gyvenimas – čia įsikūrę daugybė kavinukių ir restoranų, kur galima paragauti gardžių vietos užkandžių „tapas“.

Drakono ola ir zoo safaris

Neprašausite pro šalį, jei vieną rytą atsikėlę anksčiau atvyksite prie Drakono olos (Cuevas del Drach) šalia Porto Cristo. Apie piet čia suplaukia minia turistų autobusais ir pavieniais automobiliais, tad galite sugaišti nemažai laiko eilėse. Į požeminį urvą įleidžiami lankytojai maždaug kas pusvalandį – laukti tenka eilėje, kuri nuolat pasipildo naujai atvykstančiais.

Maljorka garsėja stalagmitų ir stalaktitų urvų bei ežerų sistema, kurią sukūrė požeminiai vandenys. Be Drakono olos taip pat netoli Porto Cristo galima aplankyti ir Hams požemius (Coves des Hams), kurie mažiau lankomi turistų, bet ne mažiau įspūdingi.

Urvuose nuolat tvyro apie 21 C šiluma ir daugiau kaip 80 proc. oro drėgnumas, tad karštą dieną šioje paslaptingoje ir tamsioje vietoje galima šiek tiek atvėsti.

Po pasivaikščiojimo Drakono oloje tamsiais tuneliais (kurie driekiasi apie 2 km) ir kambariais, kuriuos suformavo tarsi varvekliai nuo lubų kabantys ir lašantys stalaktitai, ateisite į erdvią salę, kurios „scena“ – paslaptingai apšviestas požeminis ežeras.

Kai apie 100 lankytojų įsitaiso kėdėse, šviesos užgęsta ir po kelių akimirkų virš ramaus ežero pasigirsta muzikos garsai, o iš už stalaktitų miško išnyra lempučių girliandomis puoštos valtys.

Drakono olos ezeras, Maljorka
Koncertas valtyse

Tyliai irdamosi per vandenį ir visą požemį užpildydamos ramiu violončelės ir pianino duetu atliekamomis arijomis, valtys pasiekia žiūrovų krantą.
Pasibaigus klasikinės muzikos koncertui, visi pageidaujantys link išėjimo gali būti nuplukdyti valtimis.

Galite neabejoti, kelionė į urvus paliks įspūdį ir vaikams. Išbandyta su 6, 8 ir 18 m. vaikais!

Išnirus iš požemių tamsos visa šeima daug giedrų įspūdžių gali patirti apsilankiusi vos už kelių kilometrų nuo Drakono olos esančiame zoo safaryje.

 

Žirafa zoo safaryje, Maljorka
Smalsus žirafos žvilgsnis iš aukštai

Į parką, kuriame laisvai ganosi antilopės, buivolai, zebrai, beždžionės ir kitokie gyvūnai, galima įvažiuoti tiesiog savo automobiliu. Bilietas suaugusiajam nėra pigus – 20 Eur, vaikui – 14 EUR, tačiau jei galite sau tai leisti, – tuomet pirmyn! Ne tik vaikai liks sužavėti: gal pasiseks ir su jumis per atvirą mašinos langą ateis pasibučiuoti zebras. Tik saugokitės pašėlusių beždžionių, kurios be skrupulų ropščiasi ant mašinos stogo, veidrodėlių. Su kabrioletu šiame parke tektų atidžiai dairytis ir laiku paspausti greičio pedalą.

Pasigrožėjus laisvėje besiganančiais gyvūnais per automobilio langus, dar nemažą atkarpą galima įveikti ir pėsčiomis. Zoologijos sode narvuose ir aptvaruose galima išvysti ir daugiau žvėrelių, paukščių iš įvairių pasaulio kraštų.

Santueri pilis

Keliaujant po pietinę Maljorkos dalį, verta išsukti iš greitkelio ir aplankyti Santueri pilį, esančią Serra de Llevant, Felanitx apylinkėse.

Santuari pilis, Maljorka
Santueri pilies bokštas

Ši viduramžių pilis stūkso ant 400 m aukščio kalno, į kurį veda siauras vingiuotas keliukas, o nuo viršūnės atsiveria nuostabi Maljorkos panorama: tvarkingi ūkininkų laukai, vynuogynai, miesteliai ir jūra. Iki jos, anot legendos, iš Santueri pilies veda paslaptingas požemis, kuris padėjo iš bado nenumirti pilyje Maljorkos karaliaus kariuomenės apsuptiems ir įkalintiems maurams. Jie nematomi pasiekdavo jūrą, kurioje sėkmingai prisigaudydavo žuvies.

 

 

Daugiau apie atrakcijas Maljorkoje skaitykite čia.