gallery

Apatinis trikotažas: nuo erotikos iki politikos

Apatinis trikotažas dabar dažnai asocijuojamas ne tik su būtinybe, higiena, patogumu, bet ir seksualumu. Bėgant metams apatinis trikotažas tapo vis atviresniu, intriguojančiu, o kartais ir gluminančiu. Dabar apatinis trikotažas nuo savo pirmtakų skiriasi kaip diena ir naktis, o bėgant metams mados pokyčiai sulaukdavo ne tik visuomenės, bet ir politikų dėmesio. Pasak internetinės apatinio trikotažo parduotuvės lilu.lt vadovės Jurgitos Alūzienės, apatinio trikotažo madai įtakos turėjo ne tik jų dizaineriai, bet ir politinės situacijos, besikeičiantys žmonių poreikiai bei požiūris į seksualumą.

Pati pradžia

Praėjusiame amžiuje vyravusio apatinio trikotažo stilius nė iš tolo nebepanašus į šiandieninį. Dar XIX a. pabaigoje XX a. pradžioje apatinis trikotažas dažnai uždengdavo tiek kūno, kiek dabar pridengia į naktinį klubą traukiančių panelių suknelės. Tiesa, tai nereiškia, jog jis nebuvo seksualus ar itin uždaras. Kad ir konservatyvesnis, tuo metinis apatinis trikotažas žavėjo savo elegancija ir tikrai nevengė išryškinti moterų kūno linijų, nepaisant to, jog 3-iajame dešimtmetyje buvo madingas berniukiškas moterų stilius.1930-silkiniai elastiski korsetai

1930 metais Ferrero Paris pristatė gan atviras, minimalistines liemenėles, kurios sulaukė ne tiek pasisekimo, kiek dėmesio. Nors pats dėmesys kartais būna jau nemaža sėkmė.

Šiuolaikinio seksualumo užuomazgos

Apatinis trikotažas labiau primenantis šiuolaikines madas pasirodė dar antroje XX a. antroje pusėje, kai pradėjo populiarėti atskiri liemenėlių bei kelnaičių komplektai nėriniuotais raštais, įvairesnių ir ryškesnių spalvų. Vis daugiau dėmesio skiriant reklamai, apatinis trikotažas po truputį tapo vis labiau matomas spaudoje, lauko reklamose, o neatskiriama jo dalimi tapo ir juos dėvinčios patrauklios manekenės.

Vyriškos mados tendencijose intrigos mažiau

Kaip ir moterys, prieš šimtmetį vyrai dėvėjo kiek kuklesnį apatinį trikotažą. Gan plačiomis ir aukštomis kelnaitėmis ir baltai aptemptais marškinėliais vilkintys aktoriai ne viename XX a. pradžios ar vidurio filme atskleidžia to meto vyrų apatinių mados tendencijas. Tiesa, dalis vyrų, skirtingai nei moterys, liko ištikimi ir senesnio kirpimo apatinių trikotažo madai iki šių dienų.

Modernus vyriski apatiniaiFaktas, jog XXI a. atsirado ir kur kas daugiau diskusijų sulaukusių vyriško apatinio trikotažo modelių. Daugiau dėmesio pradėta skirti seksualumui pabrėžti, o kai kurie modeliai savo atvirumu net ir suglumina. Per pastaruosius kelis dešimtmečius pasirinkimo laisvė vyrų apatinio trikotažo rinkoje išaugo tikrai gana ženkliai ir kiek atitolo nuo klasikinio stiliaus. Tačiau nors senosios vyriško apatinio trikotažo mados kartais kelia šypseną, labai panašaus klasikinio ir kokybiško dizaino trikotažo galima įsigyti ir šiais laikais.

Apatiniai ir politika

Apatinio trikotažo reklamos neišvengiamai vaizduoja nemažai nuogo kūno, o dažnai turi ir gan provokuojančių erotinių elementų. Nenuostabu, jog kai kurios reklamos ne tik sulaukė kritiškų visuomenės žvilgsnių, bet ir buvo uždraustos.

Štai Didžiojoje Britanijoje buvo užrausta Agent Provocateur apatinio trikotažo reklama su pasaulino garso dainininke bei aktore Kylie Minogue. 1998 metais buvo uždrausta ir vieno didžiausių apatinio trikotažo gamintojo Schiesser televizinė reklama.

Apatinio trikotažo industrija pro akis neprasmuko ir dabartiniam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Siekiant sumažinti pigaus ir nekokybiško apatinio trikotažą dėvėjimą Rusijoje, dar 2014 metais pačioje Rusijoje, Baltarusijoje bei Kazachstane įsigaliojo įstatymas neleidžiantis importuoti, gaminti ar parduoti apatinio trikotažo, kurio sudėtyje būtų mažiau nei 6% procentai medvilnės. Tiesa, šis žingsnis kritikos sulaukė tiek iš moterų, tiek ir iš politikos apžvalgininkų, teigusių, jog šis draudimas – tai dar vienas būdas parodyti savo įtakos sferą buvusiose sovietų sąjungos valstybėse.

Mados tendencijos šiandien

 

nėriniuota liemenėlėWomen’s-lingerie-trends-2016.5

 

Šiandien apatinio trikotažo stiliaus ir tipų įvairovė ypač didelė. Tačiau pasak lilu.lt vadovės, moterys vis daugiau dėmesio skiria apatinio trikotažo patogumui, kokybei ir subtilumui.

Į madą grįžta vintažinio stiliaus apatinis trikotažas su daug nėrinukų, tačiau ne per daug atviras. Šiandien seksualu tai, kas subtilu.

Tai nesunku pastebėti ir iš vienos didžiausių apatinio trikotažo parodos CurveNY, kur garsiausi apatinio trikotažo prekiniai ženklai pristato naujausio sezono gaminius.

 

 

 

liemenėlės sportui
liemenėlės sportui

Women’s-lingerie-trends-2016.11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kita populiarėjanti apatinio trikotažo mados tendencija – praktiškas, sportui ir aktyviam gyvenimo būdui pritaikyti gaminiai. Augant aktyvaus gyvenimo būdo populiarumui didmiesčiuose, moterys vis dažniau įrenkasi praktišką apatinį trikotažą.

2016 pavasaris-vasara mados tendencijos
2016 pavasaris-vasara mados tendencijos

 

 

Kai kurie garsūs mados namai apatinį trikotažą vis dažniau mato kaip išorinių rūbų aksesuarą ir liemelėnes siūlo dėvėti ant suknelių arba kaip viršutinę kostiumo ansamblio dalį.