gallery

6 sveikos odos mitai: pasitikrinkite, ar jais tikite

Kasdien atliekame ne vieną odos puoselėjimo ritualą, tačiau ar jie iš tiesų padeda išlaikyti sveiką ir jaunatvišką odą? Kai kurie mūsų įsitikinimai ir stereotipai tėra mitai, kuriuos paneigia dermatologai. 

Kuo brangesnis kremas – tuo jis efektyvesnis

Grožio pramonė siūlo begalę įvairių priemonių, skirtų kovai su raukšlėmis, tačiau dermatologai tvirtina, kad tokia priemonė, kuri padėtų ilgam išlaikyti odos jaunystę dar nėra sukurta. Todėl neverta pasikliauti daug žadančia reklama, teigiančia, jog kosmetikos produktas padės išlyginti raukšles ir sustabdys senėjimo procesą. Svarbiausia, renkantis priemones odai atkreipti dėmesį ne į kainą, o į jų sudėtį.

Vienos efektyvesnių priemonių – drėkinamieji kremai su retinoliu, kuris šiek tiek sušvelnina saulės padarytą žalą odai. Todėl specialistai pataria visuomet saulėtomis dienomis (nesvarbu žiemą, ar vasarą) saugoti odą ir naudoti priemones su UV filtru.

Geriant daug vandens, galima atkurti odos drėgmės balansą

Iš dalies tai – tiesa. Gerdami daugiau vandens, papildome organizmo, o taip pat ir didžiausio organo – odos, skysčių atsargas. Tačiau dermatologų teigimu, vanduo jaunystės odai nesugrąžins, nebent ji stipriai paveikta saulės, karščio smūgio ar išvarginta sunkios dehidratacijos.

Geriausias odos „draugas“ – antibakterinis muilas

Tai tikrų tikriausias mitas. Sveiką odą padeda išlaikyti natūrali mikroflora, kurią antibakteinės priemonės gali pažeisti. Nuolat naudoti antibakterinį muilą ar kitas priemones veido odos priežiūrai – ne pats geriausias sprendimas. Tačiau šiuo metu, kai siaučia koronaviruso pandemija, muilu ir antibakteriniais preparatais plauti rankas tampa neišvengiama ir būtina. 

Nešvari oda – spuogų priežastis

Dermatologai šį mitą paneigia. Akne ir spuogų atsiradimą dažniausiai lemia hormonų pokyčiai. Riebios odos priežiūrai specialistai taip pat pataria saikingiau naudoti itin riebias kosmetikos ir makiažo priemones, kurios probleminės odos būklę gali tik dar labiau pabloginti. 

Beje, pastebėta, kad labiau spuogai išberia tą veido pusę, prie kurios dažniau glaudžiamas mobilusis telefonas. Todėl verta nuolat pasirūpinti ir telefono ekrano higiena, kad nuo jo įvairios bakterijos nepatektų ant veido odos.

Saulė – didžiausias odos priešas

Ir taip, ir ne.Ilgas buvimas saulėje gali pažeisti odą ir net sukelto odos vėžį. Saikingos saulės vonios yra naudingos, nes tai – vitamino D šaltinis, kuris stiprina imunitetą, kaulus, o taip pat rekomenduojamos sergant psoriaze ar egzema. Tačiau net ir tuomet nereikėtų pamiršti pasirūpinti oda ir ištepti veidą bei visas atviras kūno vietas apsauginiu kremu su UV filtru.

Natūralūs produktai – geriausiai tinka odai

Daugelis mano, kad grožiui skirtos priemonės, ant kurių etiketės užrašyta „natūralus produktas“ yra kur kas saugesnės ir efektyvesnės. Anot dermatologų, – tai tik reklaminis triukas, kuriuo siekiama įgyti didesnį vartotojų pasitikėjimą. Renkantis grožio priemones, verta atidžiau pastudijuotijų sudėtį. Net ir natūralios medžiagos gali sudirginti odą ir sukelti alerginę reakciją. Jei jūsų oda kelia daug rūpesčių, geriau dėl jos priežiūros pasitarti su specialistu, kuris padės išsirinkti geriausiai tinkančias priemones.